Connect with Us

Conte i zhgënjyer me tifozët e Interit pas ndeshjes së mbrëmshme/ Ja çfarë bënë ata

Seria A

Conte i zhgënjyer me tifozët e Interit pas ndeshjes së mbrëmshme/ Ja çfarë bënë ata

Publikuar

-

Interi nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola në supersfidën e javës së 15-të ndaj Romës, ndeshje e cila u luajt mbrëmë në “San Siro”. Barazimi ndaj verdhekuqve nuk është pritur mirë nga tifozët zikaltër, të cilët në përfundim të ndeshjes kanë vërshëllyer lojtarët e tyre.

Pikërisht ky gjest i tifozëve zikaltër nuk i ka pëlqyer aspak Contes.

“Tifozët duhet të na mbështesin dhe të na ndihmojnë, siç po bëjnë, sepse është një moment kur kemi nevojë për mbështetjen e tyre. Por, më erdhi keq kur u dëgjuan disa vërshëllima gjatë lojës. Kjo nuk është e mirë, ne kemi nevojë për të gjithë. Ata duhet të na mbështesin dhe nuk duhet të vërshëllejnë në gabimin e parë. Nuk është e lehtë të luash në “San Siro”, shumë nga djemtë janë të rinj, të gjithë kanë nevojë për mbështetje”, tha Conte.

Interi është momentalisht në vend të parë, por në rast se Juventusi fiton sot ndaj Lazios, atëherë zikaltrit do të zbresin në vend të dytë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Propozim unik nga Italia/ Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë… mjekëve

Publikuar

-

Nga

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve. Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali. Kjo është ideja e një prej presidentëve […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Fatale të mos rinisë kampionati”, Igli Tare: Nuk më vjen çudi nëse…

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare e gjykon si fatale hipotezën nëse kampionati italian nuk do të vazhdonte. Në një prononcim për “Tuttosport”, zyrtari i klubit bardhekaltër thekson se nuk i bën përshtypje fakti nëse merkatoja e futbollit mbetet e hapur deri në fund të dimrit. Për sa i përket kampionatit italian, Tare shpreh hapur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Legjenda e Milanit bën krahasimin: Koronavirusi si Çernobili, isha 7 vjeç kur…

Publikuar

-

“Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të përmirësohen dhe e vetmja zgjidhje është të qëndrojmë në shtëpi dhe t’u japim mjekëve mundësinë për të bërë sa më mirë punën e tyre. Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë të […]

LEXO TE PLOTE