Connect with Us

Gjest i madh nga Dinamo e Zagrebit, dhuron për Shqipërinë lekët e biletave të ndeshjes

Sport

Gjest i madh nga Dinamo e Zagrebit, dhuron për Shqipërinë lekët e biletave të ndeshjes

Publikuar

-

Klubi kroat i Dinamos së Zagrebit ka vendosur të dhurojë të ardhurat e grumbulluara nga ndeshja e djeshme me Varazdin, për të prekurit e tërmetit në Shqipëri.

Jo vetëm kaq, pasi nga sa raportohet nga mediat kroate, Dinamo do të dhurojë edhe të ardhurat nga derbi me Lokomotivën e Zagrebit.

Mbështetja dhe solidarizimi ka qenë shumë i madh nga shumë klube dhe vende, për të prekurit të tërmetrit që goditi vendin tonë mëngjesin e 26 nëntorit.

Edhe futbolli rumun solidarizohet me tragjedinë në Shqipëri. Kujtojmë se Liga e Rumanisë kishte vendosur që përpara çdo ndeshjeje të kampionatit, të bëhej thirrje për ndihma.

Dje, në ndeshjen më të rëndësishme, atë mes Steauas së Bukureshtit dhe Gaz Metanit, të dyja skuadrat u rreshtuan në mes të fushës dhe pozuan me banderolën: “Lutuni për Shqipërinë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

As karantina nuk i ndan dot Abazajn dhe Dokën/ Sulmuesi i Kukësit “kuzhinier” posaçërisht për mbrojtësin e bardhebluve (video)

Publikuar

-

Karantina na ka mësuar të bëjmë disa gjëra që më parë i bënim rrallë, ose nuk i bënim fare dhe na ka bashkuar me njerëzit e afërt, duke kaluar kohë të bukura me ta. Kristal Abazaj dhe Albi Doka janë shokë të ngushtë prej vitesh dhe herë pas here kalojnë kohë me njëri-tjetrin. Mesa duket […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Edi Reja vlerëson sjelljen e kryeministrit shqiptar: Është xhentil

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Reja, ka dhënë një intervistë për “Corriere dello Sport”. Atje është shprehur se nuk është fare i surprizuar nga ndihma e vendit tonë kundrejt Italisë, pasi i di shumë mirë vlerat e këtij vendi dhe se është zemërgjerë për të ndihmuar atë që dikur i kanë dhënë dorën në momentet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE