Connect with Us

Gjici në qiell të shtatë pas përmbyjes me Tiranës; Ja çfarë dua tani nga Kukësi im

Sport

Gjici në qiell të shtatë pas përmbyjes me Tiranës; Ja çfarë dua tani nga Kukësi im

Publikuar

-

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, foli për mediat pas triumfit 1-3 të arritur në sfidën ndaj Tiranës, teksa u shpreh i kënaqur me fitoren. Kreu i verilindorëve bën me dije se pret më shumë fitore radhazi të skuadrës së tij dhe shpërthimin e futbollistëve si Abazaj dhe Gavazaj.

“Unë besoj që po të kishim barazuar që pjesën e parë do të kishim rezultat akoma më të thellë. Ne brenda objektivit jemi, nuk lëvizim nga objektivi. Pres që Kukësi të marrë 3-4 fitore radhazi që mund të kapim rritmini dhe mos ndalojmë. Mendoj që Kukësi është i kompletuar, të gjithë lojtarët janë në formë, besoj se do të kemi përsëri rezultate pozitive. Uroj që arbitrat mos gabojnë.

Gavazaj sot luajti mirë, edhe pse kishte një rast për ta shënuar. Jo të gjitha rastet shënohen. Gjithsesi luajti mirë. Pres akoma më shumë nga Abazaj dhe Gavazaj, të dalin atje ku kanë qenë si lojtarë. Duhet akoma më shumë sepse kampionati do vështirësohet akoma më shumë. Besoj se do të arrijmë objektivin që kemi venë në fillim”, u shpreh Gjici.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Forca Tirona”/ Ja si po e kalon karantinën Gëzimin Sinemati

Publikuar

-

Në këtë situatë të vështirë, ku të gjithë njerëzit janë të detyruar të qëndrojnë në shtëpi, opinionisti i njohur, Gëzim Sinemati ka zgjedhur ta “luftojë” Koronavirusin, duke luajtur ping pong në kushtet e shtëpisë. Në tavolinën e impovizuar të ping pongut, bie në sy “rrjeta ndarëse” e dy fushave, për të bërë këtë ndarje është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Çmenduri/ Neuer braktis Bayern-in, ja destinacioni i ri i super portierit

Publikuar

-

Ditët e fundit ka nisur shumë në media që të flitet për merkaton e verës, ku priten shumë lëvizje të bujshme. “Bild” ka publikuar një lajm të çmendur së fundmi, teksa raporton se Manuel Neuer do të largohet nga Bayern. Sipas prestigjiozes gjermane, portieri do të firmsoë me Chelsean në verë. Do të ishte padyshim […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Kur të vija dita që të dal, do vij të të fus një të puthur”/ Ish-futbollisti i Kombëtares i “shpreh dashurinë” Shakohoxhës

Publikuar

-

Shqipëria vijon të jetë I izoluar totalisht prej virusit COVID-19 dhe nga ditët në vazhdim lëvizja e lirë do të kufizohet edhe më shumë. Gazetari I njohur sportiv, Dritan Shakohoxha ka postuar në rrjetet e tij sociale një foto teksa është duke bërë xhiro me biçiklet. Teksa vendodhjen e ka cilësuar “në ëndërr”, Shakohoxha shprehet […]

LEXO TE PLOTE