Connect with Us

Jonuz: Mbijetesën nuk e diskutoj, ja cili është synimi i Vllaznisë

Sport

Jonuz: Mbijetesën nuk e diskutoj, ja cili është synimi i Vllaznisë

Publikuar

-

Trajneri i Vllaznisë, Mirsad Jonuz ka folur pas fitores së skuadrës së tij, me rezultatin 0-2 ndaj Luftëtarit, për mikrofonin e “Supersport”.

Strategji të godisnit në fund? “Ishtë strategjia ime që të luanim për 0-0 dhe të ishim të kujdesshëm. Fusha ishte e vështirë, në pjesën e dytë hodha dy sulmuesë në fund. Djemtë ia dolën në fund dhe i përgëzoj për këtë. Është ende të flasim për objektiva, skuadra ka 5 muaj që është krijuar. Në pjesën e dytë aktivizova lojtarët më përvojë, sepse e dija që do të çedonin lojtarët e Luftëtarit”.

Bardulla dhe Lika si sulmues? “Bardulla ishte 7 ditë sëmurë, dhe kjo është e rëndësishme. E futa në 30 minutat e fundit, ishte i freskët, por duhet vazhdimësi. E respektoj Likën dhe Shtubinën, por sigurisht na duhet një sulmues. Do ulem në janar të flas me drejteusit për t’u përforcuar, janë dhe katër ndeshje dhe duhet të jemi të kujdesshëm. Shumë e rëndësishme është që të pretendojmë më shumë se vendi i tetë. Për mua ka mbaruar  çështja e mbijetesës”.

Të përballeni me skuadrat e kreut? “Unë i them lojtarëve gjithmonë të shijojnë ndeshjen, pasi nën presion humbasin ndeshjet. Në Shkodër presioni është shumë i madh. Pas humbjes me Bylisin, i binda ata të shijonin lojën .

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: