Connect with Us

Jorgji gjykon sot ndeshjen e Superigës para se të niset për Inter-Barcelona

Sport

Jorgji gjykon sot ndeshjen e Superigës para se të niset për Inter-Barcelona

Publikuar

-

Superiorja do të kthehet në ditën e sotme, pas shtyrjes në javën e shkuar për shkak të katastrofës natyrore. Kështu, tre takime do të luhen dhe janë të ndara mes orës 13:30 dhe 16:30.

Fillimisht është Bylisi që vjen si asnjëherë më parë në këtë kampionat, pas dy humbjeve radhazi. Djemtë e Dovedan do të ndeshen ndaj kampionëve në fuqi, Partizanit. Nga ana tjetër është Luftëtari që do të përballet ndaj Vllaznisë, për të mbyllur takimet e orës 13:30.

Ndërkohë sfida më e rëndësishme do të jetë ajo e orës 16:30, atje ku Tirana ndeshet me Kukësin. Arbitri kryesor do të jetë Enea Jorgji, që pasi të kalojë këtë provë, do të udhëtojë në Itali për të arbitruar Inter-Barcelona në “UEFA Youth League”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE

Sport

As karantina nuk i ndan dot Abazajn dhe Dokën/ Sulmuesi i Kukësit “kuzhinier” posaçërisht për mbrojtësin e bardhebluve (video)

Publikuar

-

Karantina na ka mësuar të bëjmë disa gjëra që më parë i bënim rrallë, ose nuk i bënim fare dhe na ka bashkuar me njerëzit e afërt, duke kaluar kohë të bukura me ta. Kristal Abazaj dhe Albi Doka janë shokë të ngushtë prej vitesh dhe herë pas here kalojnë kohë me njëri-tjetrin. Mesa duket […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Edi Reja vlerëson sjelljen e kryeministrit shqiptar: Është xhentil

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Reja, ka dhënë një intervistë për “Corriere dello Sport”. Atje është shprehur se nuk është fare i surprizuar nga ndihma e vendit tonë kundrejt Italisë, pasi i di shumë mirë vlerat e këtij vendi dhe se është zemërgjerë për të ndihmuar atë që dikur i kanë dhënë dorën në momentet […]

LEXO TE PLOTE