Connect with Us

Lazio-Juve, formacionet zyrtare/ Strakosha duhet të ndalë Ronaldon me shokë

Seria A

Lazio-Juve, formacionet zyrtare/ Strakosha duhet të ndalë Ronaldon me shokë

Publikuar

-

Janë publikuar formacionet zyrtare të supersfidës së 15-të të Serie A, Lazio-Juventus, e cila do të luhet në “Olimpico”.

Bardhekaltrit vijnë me 7 fitore radhazi dhe duan të vazhdojnë ecurinë pozitvë, në anën tjetër Juventusi do të lërë pas barazimin e javës së shkuar ndaj Sassuolos dhe do 3 pikët sot me qëllim të marrë vendin e parë në renditje.

Përsa i përket formacioneve zyrtare, tek të dy ekipet nuk ka shumë ndryshime. Në vend të Emre Can, Sarri ka aktivizuar Matuidi, ndërsa Dybala dhe Ronaldo e nisin nga minuta e parë në majë të sulmit, të mbështetur nga Bernardeschi. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ Immobile bëhet gazi i botës, shikoni çfarë i ndodh duke gjuajtur penalltinë

Publikuar

-

Nga

Ciro Immobile, me 23 gola deri më tani, është golashënuesi më i mirë në 5 kampionatet kryesore europiane. Bomberi italian po kalon një moment fantastik, por sot në takimin e Kupës së Italisë përballë Napolit, ka bërë një gafë qesharake. Lazio e pa veten në disavantazh pas vetëm 2 minutash lojë, pasi Insigne shënoi për […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Tronditet Lacio e Strakoshës, Napoli i bën gjëmën! Hysaj protagonist me penallti dhe karton të kuq

Publikuar

-

Nga

Napoli arrin të kualifikohet në fazën gjysmëfinale të Kupës së Italisë duke eliminuar favoritët e Lacios me rezultatin 1-0. 1579640229_844 Trajneri i “të kaltërve” Xhenaro Gatuzo siguron rezultatin e parë të rëndësishëm me ekipin napolitan duke arritur të shkurorëzojë fituesit e Kupës së Italisë nga ky kompeticion. Një gol spektakolar i Lorenco Insinjes në minutën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Karton të kuq pas vetëm 19 minutash, Hysaj e katranos ndaj Lacios

Publikuar

-

Nga

Eshte duke u luajtur ne keto momente sfida mes Napolit dhe Lacios e vlefshne per Kupen e Italise. Nje mbremje jo fort e kendshme per shkodrani Elsi Hysaj Kapiteni i Shqipërisë u penalizua me 2 kartona të verdhë dhe u detyrua të linte ndeshjen në minutën e 19′. Napoli e mbylli pjesen e pare ne […]

LEXO TE PLOTE