Connect with Us

Luftëtari-Vllaznia, publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes

Sport

Luftëtari-Vllaznia, publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes

Publikuar

-

Do të luhet duke nisur nga ora 13:30, sfida mes Luftëtarit dhe Vllaznisë, e vlefshme për javën e 14-të, të Kategorisë Superiore.

Të dyja skuadrat kanë një qëllim, atë të fitores dhe të tre pikëve. Luftëtari do të tentojë të arrijë fitoren e parë pas tre muajsh, ndërsa Vllaznia do të shkëputet nga vendi i tetë, aspak komod, duke marrë parasysh nisjen e mirë që bëri këtë sezon.

Trajneri grek Marantas ka hedhur në fushë lojtarët më të mirë që ka në dispozicion dhe ka ndryshuar skemën duke rrershtuar ekipin  me 3-5-2. Në sulm do luaj Lika, që do mbështetet nga Dushkaj dhe Hyseni.

Nga ana tjetër Jonuz ka bërë ndryshime në mesfushë, me Krujën në qendër, Markun në majtë ndërsa në sulm luan Shtubina

Kujtojmë  që gjirokastritët ndodhen në vendin e 9-të me 8 pikë, ndërsa Vllaznia një vend më sipër me 17 pikë.

Formacionet zyrtare:

Luftëtari: Paiteris, Isufi, Lala, Kukaj, Qato, Açka, Rapo, Prikas, Dushkaj, Hyseni, Lika. Trajner: Giorgos Marantas. Trajner: Giorgos Marantas

Vllaznia: Sherri, Gurishta, Shehi, Malota, Ëalusimbi, Krymi, Ramadani, Gligorov, Kruja, Marku,  Shtubina. Trajner: Mirsad Jonuz

Arbitrat:  Emirjon Sino, Devis Koreshi, Orgest Grabova, Laver Alla.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: