Connect with Us

Messi shkruan historinë/ Barcelona bën manita dhe kap vendin e parë

La Liga

Messi shkruan historinë/ Barcelona bën manita dhe kap vendin e parë

Publikuar

-

Barcelona bëri detyrën në sfidën përballë Mallorcës në “Camp Nou”, teksa fitoi me rezultatin e thellë 5-2, në një takim ku Lionel Messi frestoi me një tripletë Topin e Artë të gjashtë në karrierë, që mori pak ditë më parë në Paris.

Katalanët zgjidhën gjithçka që në pjesën e parë, kur arritën të shënojnë 4 herë, ndërsa përveç tripletës së Messit, dy sulmuesit e tjerë Antoinne Griezmann dhe Luis Suarez kompletuan goleadën e katalanëve, duke zhvlerësuar dopietën e Budimir për miqtë.

Kjo ishte tripleta e 35-të në karrierë për “Pleshtin” argjentinas, që në fillim të takimit prezantoi para publikut Topin e Artë, ndërsa në fund mori topin e ndeshjes në shtëpi, ashtu siç e do zakoni.

Më herët Valencia fitoi derbin përballë Levantes me rezultatin 2-4 me përmbysje, në një takim që ishte vërtetë spektakolar. Pjesa e parë u mbyll nën siglën e Roger, që pasi shënoi dy herë në portën e Valencias, devijoi topin edhe në portën e tij.

Pjesa e dytë foli tërësisht për Valencian, që shënoi dy herë shpejt me Kevin Gamiero dhe më pas ishte Torres që vulosi fitoren në minutat e fundit, me golin e katërt.

Tabela e renditjes në La Liga kryesohet nga Barcelona me 34 pikë, po aq sa ka edhe Reali i Madridit, ndërsa dy skuadrat duket se do të shkojnë me pikë të barabarta edhe në El Classicon në 18 dhjetorit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: