Connect with Us

Rekord audience/ Ja sa milionë njerëz ndoqën live ceremoninë e Topit të Artë

Sport

Rekord audience/ Ja sa milionë njerëz ndoqën live ceremoninë e Topit të Artë

Publikuar

-

Të hënën e dy dhjetorit u mbajt në Paris ceremonia madhështore e Topit të Artë, ku fitues u shpall Lionel Messi.

Mbrëmja gala e të hënës ka thyer çdo rekord të mundshëm në rrjetet sociale. Sipas organizatorëve të këtij eventi, “France Football”, plot 823 milionë njerëz kanë ndjekur live këtë ceremoni përmes rrjeteve sociale.

Këtë vit gara ka qenë shumë më e fortë sesa në vitet e tjera, gjë që e tregone dhe diferenca e vogël mes dy vendeve të para. Messi fitoi vetëm me 7 pikë më shumë se Van Dijk. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Koronavirusi ndryshon axhendën e kombëtares, ja ç’do ndodhë me kuqezinjtë

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi është kthyer në një problem të madh për Italinë, vend në të cilin infeksioni ka shkaktuar edhe viktima. Nga kjo situatë e vështirë nuk mund të shpëtonte edhe futbolli, teksa në javën e kaluar disa ndeshje u anuluan, ndërsa në këtë javë disa prej sfidave do luhen pa pjesëmarrjen e tifozëve. Ndërkohë, në muajin […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Gregu tifoz me Tiranën? Olsi Rama befason me përgjigjen për nipin e tij

Publikuar

-

Nga

Olsi Rama nuk ka folur në konferencën e sotme vetëm për Esat Malën. Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit u ndal te derbi me Tiranën, gjykimi dhe te nipi i tij, Greg Rama, i cili pas ndeshjes Kukësi-Tirana u shfaq krah Michael Ngo në një nga lokalet e natës në kryeqytet. “Është e vërtetë, që vetëm […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ramos totalisht i dëshpëruar/ Zbulohen fjalët e kapitenit të Realit, pasi City shënoi golin e dytë në “Bernabeu”

Publikuar

-

Reali mori një humbje tronditëse një natë më parë ndaj Manchester Cityt 1-2, me këta të fundit që hodhën një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinale. Madrilenët po udhëhiqnin deri në minutën e 78-të 1-0, por dy gola të shpejtë të miqve përmbysën gjithçka. Gabriel Jesus në të 78-tën dhe De Bruyne në të […]

LEXO TE PLOTE