Connect with Us

Strakosha bën pritje spektakolare ndaj Dybalës

Seria A

Strakosha bën pritje spektakolare ndaj Dybalës

Publikuar

-

Po luhet në Romë, ndeshja mes Lacios dhe Juventusit, e vlefshme për xhiron e 15-të në Serie A.

Juventusi i drejtuar nga Sarri kerkon me çdo kusht fitoren, për tu rikthyer përsëri në vendin e parë. Interi u ndal nga Roma ditën e djeshme në barazim, dhe kjo është një mundësi e artë për bardhezinjtë për tu rikthye përsëri në krye të tabelës, ku qëndronin deri para një jave.

Megjithatë nuk do ta kenë aspak të lehtë, pasi përballë kan një kundërshtar shumë të vështirë si Lacio. Të kaltrit vijnë në këtë ndeshje me një moral të lartë, teksa kanë fituar 4 nga 5 ndeshjet e fundit në të gjitha kompeticionet.

LIVE | Lacio-Juventus 2-1

66’ Pranë golit të dytë Juventusi, ku Strakosha nuk merret vesh me mbrojtjen, dhe gati të përfitojë Dibala. Gjuan me të majtën argjentinasi, por është po Strakosha që ndal sulmuesin e Juves.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Gaboi në derbin ndaj Romës, shikoni çfarë i bëjnë lojtarë e Kombëtares Strakoshës

Publikuar

-

Nga

Nuk ishte një ndeshje nga ato perfektet që zakonisht Tomas Strakosha i bën në Serinë A. Gardiani i Kombëtares shqiptare gaboi në momentin kur Lacio e tij pësoi golin e parë në derbi ndaj Romës. Bardhekaltërit arritën të barazonin rezultatin, megjithatë seria e 11 fitoreve radhazi u ndal pasi nuk shkuan më shumë se barazimi […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Agjenti zbulon të ardhmen e Hysajt, ja çfarë do të ndodhë me shqiptarin

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj me ardhjen e Gatuzos ka nisur të luajë dhe arrijë nivelin e tij të zakonshëm. Mbrëmjen e kaluar ylli i kombëtares sonë dhuroi një ndeshje mjaft të mirë edh pse përballë kishte një nga kundërshtarët më të frikshëm të botës, Kristiano Ronaldon. Sakaq, e ardhmja e tij te Napoli është akoma në dyshim, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Fantastik Hysaj, shikoni vlerësimin e jashtëzakonshëm që i bëjnë mediat italiane

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj diti se si të reagojë pas kartonit të kuq në Kupën e Italisë kundër Lacios dhe për një natë u rikthye ai i kohëve të Mauricio Sarrit, ndonëse natën e djeshme në “San Paolo”, trajnerin shumë të dashur për të e kishte si kundërshtar. Gjithsesi, mbrojtësi i djathtë bëri një ndeshje të madhe, […]

LEXO TE PLOTE