Connect with Us

Super Kukësi, leksion futbolli Tiranës dhe ngjitet i dyti në klasifikim

Sport

Super Kukësi, leksion futbolli Tiranës dhe ngjitet i dyti në klasifikim

Publikuar

-

Tirana eshte mundur sot rezultatin 1-3 ndaj Kukësit në shtëpi. Megjithëse në pjesën e parë e mbyllën në avantazhin 1-0 dhe pritej që bardheblutë të mos dilnin nga pikë nga shtëpia e tyre.

Por për të shkatërruar psikologjinë e Tiranës dhe portierit, ka menduar Shkurtaj. Nëpërmjet një panenka të shpikur prej tij dhe disi të çuditshme, ka ardhur goli i barazimit. Pak më vonë do të ishte një super Enis Gavazaj që do të gjente golin e dytë, ndërsa mbrojtja e kundërshtarit ishte në gjumë.

E si për të rënduar disfatën mendon Kristal Abazaj me një gol nga goditja e dënimit. “Ia kemi marrë dorën Tiranës”, do të shprehej Safet Gjici përpara ndeshjes, me një deklaratë disi të guximshme. Por pas kësaj, mund të dëgjojmë të tjera fjalë nga presidenti i Kukësit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: