Connect with Us

“Tirona Fanatics” shpërthen ndaj lojtarëve dhe klubit: Maskaradë! Po torturoni tifozët!

Sport

“Tirona Fanatics” shpërthen ndaj lojtarëve dhe klubit: Maskaradë! Po torturoni tifozët!

Publikuar

-

Humbja me përmbysje në shtëpi ndaj Kukësit, duket se dhemb shumë tek Tirana, e cila vjen pas disa rezultatesh negative, dhe në një periudhë të vështirë për bardheblutë.

Në një reagim në “Facebook”, është tifogrupi i kryeqytetasve, “Tirona Fanatics”, që sulmojnë ashpër presidentin Refik Halili, drejtuesit si dhe trajnerin Julian Ahmataj, për të cilin shprehen se vërtetoi se nuk ka lidhje me gjakun e Tiranës. Më poshtë, reagimi i plotë nga “Fanatics”.

REAGIMI I “TIRONA FANATICS”

Lojtar pa gjak, shirit pa kapiten, trajner offside, presidenc pa president, “staf” pa pike pervoje, e nje faqe ne Facebook qe funksionon shkelqyeshem!

Kjo eshte fytyra e Tirones nen drejtimin e skandalozit, krye te paaftit, refik halilit…

Kjo eshte tortura qe po i behet Tirones dhe tifozeve te saj…

Maskarada e nderthurur me aq mjeshteri nga te gjithe te siperpermendurit, duket se nuk paska fund, ashtu si pafytyresia e tyre.

Julian Ahmataj e vertetoi qe ne ndeshjen ndaj Korces qe nuk e lidh asgje me gjakun, grinten dhe seriozitetin qe duhet te perfaqesoje trajnerin e Tirones. Ai kurre sduhet ti kthehej vendimit qe mori, per tu larguar.

*Vendimi per tu rikthyer e largoi ate perfundimisht nga Tirona!

Nje Tirone qe ka vite qe endet ne fushe pa nje kapiten-KAPITEN…

“Stafi ç’drejtues” qe ka vite qe punon vetem ne kurrize te Sport Klubit, duke afruar lojtare qe vetem lidhje nuk kane me futbollin…

Ne kurre nuk do largohemi nga Tirona, ne do jemi gjithmone aty. Jo per ju, po per emrin dhe historine e patjetersueshme te klubit me te madh Shqiptar….

Tirona eshte dhurata jone!

E ndersa dhurata me e mire qe ajo mund te mar per 100vjetorin e saj, do ishte largimi JUAJ.

Pastrimi nga kjo “shpure” e zeze qe ka infektuar dhe vazhdon te infektoje te gjithe kampin bardheblu!

VITET DO KALOJNE, TIRONA DO BOHET…

TURPI DHE TRADHETIA KURRE NUK DO T’HARROET

Tirona Fanatics.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Vazhdojnë thirrjet “Rama IK”, tifozët nuk ndalen as në ndeshjen Skënderbeu-Partizani

Publikuar

-

Nga

Mesa duket thirrjet në korr ‘Rama ik’ janë shndërruar tanimë në një traditë në çdo ndeshje futbolli. Tifozët çohen nga vendi dhe brohorasin me të madhe thirrje kundër kryeministrit të qeverisë. Kështu ka ndodhur edhe ditën e sotme në ndeshjen e luajtur në stadiumin ‘Skënderbeu’ në Korçë, mes skuadrave Skënderbeu dhe Partizani. Teksa nis ndeshja, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Partizani i bëri dalje, Ekuban i befason të gjithë me klubin e ri

Publikuar

-

Nga

Partizani njoftoi ditën e djeshme mbylljen e bashkëpunimit me Josef Ekuban, i cili u afrua në verë nga Verona në formën e huazmit. Sulmuesi nuk bindi me paraqitjet e tij tek të kuqtë dhe për këtë arsye drejtuesit kryeqytetas vendosën ta largojnë. Nuk ka vonuar shumë dhe lojtari ka gjetur ekipin e ri do të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Immobile bëhet gazi i botës, shikoni çfarë i ndodh duke gjuajtur penalltinë

Publikuar

-

Nga

Ciro Immobile, me 23 gola deri më tani, është golashënuesi më i mirë në 5 kampionatet kryesore europiane. Bomberi italian po kalon një moment fantastik, por sot në takimin e Kupës së Italisë përballë Napolit, ka bërë një gafë qesharake. Lazio e pa veten në disavantazh pas vetëm 2 minutash lojë, pasi Insigne shënoi për […]

LEXO TE PLOTE