Connect with Us

Duro “profet”, e parashikon cili lojtar do shënojë te Kukësi dhe e zëvendëson

Sport

Duro “profet”, e parashikon cili lojtar do shënojë te Kukësi dhe e zëvendëson

Publikuar

-

Kukësi fitoi 1-3 ditën e sotme ndaj Tiranës, por ajo që ra në sy ishte edhe mënyra e zëvendësimeve tek verilindorët.

Një lloj “profecie” nga ana e trajnerit Shpëtim Duro, që zëvendësoi çdo lojtar që shënonte, menjëherë pas golit. Më konkretisht, teksa Shkurtaj shënoi në minutën e 65-të, vetëm 5 minuta më pas u zëvendësua duke i lënë vendin Ethemit.

Gavazaj shënoi të dytin në të 75-tën, dhe në të 80-tën la fushën e lojës, duke u ndërruar me Bruno Lulajn. Diçka e tillë i ndodhi edhe Abazajt, që u zëvendësua në minutën e 84-t duke i lënë vendin Dakut, e vetëm 4 minuta më herët kishte shënuar golin e tretë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Presidenti i Juventusit u shkruan letër Kukësit, Partizanit dhe Vllaznisë

Publikuar

-

Nga

Pandemia që ka pushtuar të gjithë botën ka vënë në rrezik serioz të ardhmen e futbollit në Europë, pasi klubet po përballen me një krizë të madhe financiare si pasojë e ndalimit të të gjitha aktiviteteve. Kjo ka shtyrë presidentin e Juventusit, Andrea Anjeli, që t’u shkruajë të gjithë anëtarëve të ECA, organizatës që klubeve […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Tronditet Kristal Abazaj, Anderlehti kërkon t’i heqë rrogën 12 mijë euroshe

Publikuar

-

Nga

Kristal Abazaj u huazua në fillim të sezonit, nga skuadra belge e Anderlehtit, drejt Kukësit, ku gradualisht po fitonte formën e dikurshme, duke u shndërruar në një protagonist te skuadra verilindore. Situata e krijuar për shkak të Koronavirusit, pritet të rëndojë nga ana ekonomike, futbollistin e Kombëtares, të cilit i është kërkuar nga klubi belg […]

LEXO TE PLOTE

Sport

FOTO/ Kukësi nuk ndalon punimet për stadiumin e ri, shikoni si duket aktualisht

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht masave të ashpra kufizuese për të mbrojtur qytetarët prej koronavirusit, punimet për stadiumin e ri të Kukësit vazhdojnë, por me ritme të ngadalta. Në një njoftim të klubit verilindor bëhet me dije se ritmi i punimeve për stadiumin e ri të nënkampionëve të Shqipërisë po vazhdojnë me staf dhe orar të kufizuar. Situata e […]

LEXO TE PLOTE