Connect with Us

E jashtëzakonshme/ 38 vjeç, por shënon 3 gola brenda 20 minutash në La Liga

La Liga

E jashtëzakonshme/ 38 vjeç, por shënon 3 gola brenda 20 minutash në La Liga

Publikuar

-

Për disa lojtarë, mosha është thjesht një numër. Ky është rasti edhe i Joaquin Sanchez, legjenda e Real Betis nuk e njeh “plakjen” dhe vazhdon të dhurojë spektakël në fushën e lojës.

Në ndeshjen që po luhet në këto momente për javën e 16-të të La Ligës, Betis po fiton 3-2 në fushën e vet ndaj Atletic Bilbao, falë tre golave të Joaquin, të shënuar brenda 20 minutash.

38-vjeçari gjeti rrjetën fillimisht pas 120 sekondave lojë dhe më pas dy herë të tjera në minutat 11′ dhe 20. Joaquin bëhet futbollisti më i vjetër që shënon tregolësh në historinë e La Ligës, madje brenda 20 minutash. Ai është 38 vjeç e 120 ditë dhe ky është trëgolëshi i parë në karrierën e tij. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Zbulohet debati, futbollistët e Barçës kapen keq mes tyre

Publikuar

-

Situata te Barcelona nuk është aspak e qetë. Mediet spanjolle kanë zbuluar se pas përfundimit të pjesës së parë ndaj Valencias ka patur një bisedim të zjarrtë mes lojtarëve. Ata e kanë kuptuar se skuadra e tyre nuk po shkonte mirë dhe kanë patur kritika ndaj njëri-tjetrit. Një nga lojtarët ka folur ashpër, pavarësisht se […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Barça i prish punë Interit, hyn në garë për objektivin e madh të merkatos

Publikuar

-

Tabloidi britanik “Indipendent” ka njoftuar për spekullimin më të fundit në merkato. Një lajm që mbi të gjithë trondit klubin e Inter dhe tifozët zikaltër. Kështu, teksa konsiderohet si një transaksion thuajse i kryer ai mes Inter dhe Chelsea-t në lidhje me transferimin e sulmuesit Olivier Giroud, gazeta angleze flet për një ndërhyrje të Barcelonës. […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Çmendet Barcelona, 80 milionë euro për bomberin francez

Publikuar

-

Barcelona do të luajë për disa javë pa sulmuesin kryesor të ekipit Luis Suarez. Uruguaiani është dëmtuar në gjurin e djathtë dhe pritet të kthehet gjatë muajit maj. Katalanasit janë në merkato për një sulmues të nivelit të lartë i cili do të jetë zëvendësuesi aktual dhe trashëgimtari i veteranit në të ardhmen. Sipas footmercato, […]

LEXO TE PLOTE