Connect with Us

Është i pakënaqur te Juventusi, gati shitja e tij për 140 milionë euro

Seria A

Është i pakënaqur te Juventusi, gati shitja e tij për 140 milionë euro

Publikuar

-

Juventus nuk po kalon një moment të mirë. Pas barazimit 2-2 në shtëpi kundër Sassuolos, bardhezinjtë janë mundur 3-1 në fushën e Lazios. Një humbje që e detyron “Zonjën e Vjetër” të mbetet mbrapa Interit të Antonio Conte-s, që udhëheq renditjen me 38 pikë, dy më shumë se bardhezinjtë.

Sipas “Don Balon”, kjo situatë është përkeqësuar edhe nga pakënaqësia e Cristiano Ronaldos, i cili duket se po mendon të largohet nga Torino verën e ardhshme.

Portugezi, në fakt, duket se është i gatshëm të dëgjojë ofertat e Paris Saint-Germain dhe Manchester United, me Juventusin, gjithmonë sipas portalit spanjoll, që e ka fiksuar në 140 milionë euro çmimin e kartonit të tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: