Connect with Us

Flamurtari rrezikon rënien, Birçe: Lojtarë pa dinjitet…

Sport

Flamurtari rrezikon rënien, Birçe: Lojtarë pa dinjitet…

Publikuar

-

Trajneri i Flamurtarit, Luan Birçe, ka folur pas humbjes së skuadrës së tij, nga Laçi, për mikrofonin e “Supersport”. Ai nuk ka qenë i kënaqur dhe ka thënë se lojtarët që janë larguar, kanë ikur pa dinjitet.

Çfarë i mungon skuadrës? “Pjesë të parë e patëm të ekuilirbuar. Goditëm shtyllën, patën dy raste të pastra, por nuk shënuam. Në pjesën e dytë e nisëm keq, me kalimin e minutave presioni i golit bëri të veten. Te goli i parë kam pretendimet e mia, nuk ishte korne. Mbas golit të dytë çdo gjë u bë e vështirë. Në kontigjentin që kemi dhe situatën që jemi e këmi të vështirë. Lojtarët kishin pretendime ndaj arbitrit, mbase kishin të drejtën e tyre”.

Goli i parë? “Ishim të papërgatitur te goli i parë. Në situata të tillë i kam këshilluar futbollistët që të mos merren me arbitrin, ta kenë mendjen në fushë. Është e pafalshme me ta. Pas goditjes së topit në shtyllë, askush nuk reagoi. Pas golit për ne bëhet më e vështirë të reagojmë”.

A ka shpresë për Flamurtarin? “Kjo pyetje përsëritet gjithmonë. Unë dua të falenderoj çunat që japin maksimumin. Unë e kuptoj opinion sportiv. Situata jonë ginanciare është deklaruar nga presidenti dhe presim të zgjidhet situata. Ne do vazhdojmë të bëjmë punënë tonë, ndeshje pas ndeshje do japim maksimumin”.

Është e mundur të vazhdohet? “Flamurtari po lëngon dhe më vjen keq. Të gjithë ata lojtarët që largohen, kanë bërë zgjedhjen e gabuar, pasi Flamurtari është një ekipi i madh dhe meriton respekt. Fajin ia u hedh atyre, pasi largohen pa dinjitet nga ekipi, dhe në mënyrë të nxituar. Mund të iknin në janar me konsesus”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: