Connect with Us

Po mahnit Turqinë me golat e tij, ekipi i madh francez do shërbimet e Muriqit

Kombëtare

Po mahnit Turqinë me golat e tij, ekipi i madh francez do shërbimet e Muriqit

Publikuar

-

Për ‘bomberin’ e Kosovës interesohet dhe klubi i famshëm francez Monako. Gazetari Injacio Genuardi zbulon se sfidën e fundit ku Muriqi realizoi dopietë ndaj Gençlerbirligit ditën e premte Fenerbahçe fitoi 5-2, kanë qenë të pranishëm skaut të klubit nga Principata e Monakos në stadiumin ‘’Ulker’’.

Muriqi ka joshur shumë ekipe të njohura të kontintentit, ndërsa ka shënuar deri tani 10 gola në 14 ndeshje me klubin turk, një përmirësim i dukshëm nga sezoni i kaluar me Rizesporin ku e mbylli me 17 gola në 34 sfida.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

VIDEO/ 3 super gola, Uzuni dhe Kastrati dhurojnë spektakël në Kroaci

Publikuar

-

Nga

Shqiptari i Kosovës, Lirim Kastrati si dhe futbollisti i Kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni, ishin protagonist në triumfin 1-3 që Lokomotiva e Zagrebit arriti ndaj Istrës, teksa të 3 golat mbajnë firmën e futbollistëve shqiptarë. Kjo përballje ishte e vlefshme në kuadër të një turneu miqësor të zhvilluar mes skuadrave kroate të quajtur “Arena Cup”, ku […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Debutimi me fanellën e Barcelonës, Manaj gjen rrugën e rrjetës, por …

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj e ka nisur me këmbën e mbarë aventurën e re me Barcelonën B. Sulmuesi i kombëtares së Shqipërisë u aktivizua që nga minuta e parë titullar në fitoren 2-0 ndaj Ejeas në sfidën e javës së 22-ë të kategorisë së tretë të futbollit iberik. 22-vjeçarit iu pre në mes gëzimi teksa shënoi golin […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

E bujshme, futbollisti i Kombëtares futet në historinë e Bundesligës

Publikuar

-

Nga

Paderborni i Klaus Gjasulës ka marrë një tjetër fitore të rëndësishme në Bundesligë, teksa ka mundur me rezultatin 0-2 Freiburgun. Nga minuta e parë e ka nisur edhe mesfushori i Shqipërisë te Paderborni, që është zëvendësuar në minutën e 75. Pas këtij triumfi kjo skuadër ngjitet me pikët dhe ka më shumë shpresa për të […]

LEXO TE PLOTE