Connect with Us

Teuta-Skënderbeu, formacionet zyrtare/ Daja me më të mirët, Shkëmbi vjen me ndryshime

Sport

Teuta-Skënderbeu, formacionet zyrtare/ Daja me më të mirët, Shkëmbi vjen me ndryshime

Publikuar

-

Teuta dhe Skënderbeu luajnë mes tyre takimin e fundit të vlefshëm për javën e 14-të në Superiore.

Në “Niko Dovana” të Durrësit, ekipi rikthehet në fushën e lojës pas një tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, që krijoi panik edhe te lojtarët e Shkëmbit.

Gjithsesi, në kampionat Teuta vjen pas një ecurie prej 4 barazimesh radhazi, dhe kërkohet menjëherë rikthimi te fitorja.

Ndërkohë, në formë të besuarit e Ilir Dajës, vijnë pas dy fitoresh radhazi, dhe një 3-pikësh tjetër do i ngjiste akoma më pranë kreut.

16:30 | Teuta-Skënderbeu

TEUTA: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Kuro, Avdyli, Gashi, Aleksi, E.Vila, Çyrbja, Nikaç. Trajner: Bledi Shkëmbi.

SKËNDERBEU: Koliçi, Meksi, Dita, Pollozhani, Pëllumbi, Daja, Esien, Gripshi, Ndeki, Bregu, Krasniqi. Trajner: Ilir Daja.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: