Connect with Us

Arapi tregon prapaskendat ndaj Skënderbeut: Lot në dhomat e zhveshjes, Shkëmbi na bërtiti

Sport

Arapi tregon prapaskendat ndaj Skënderbeut: Lot në dhomat e zhveshjes, Shkëmbi na bërtiti

Publikuar

-

Teuta ia doli mbanë vetëm në minutat e finale të ndeshjes në ditën e djeshme përballë Skënderbeut, megjithatë rëndësi kishte vetëm fitorja duke marrë parasysh të gjitha emocionet që përmbante takimi.

Këtë e fakton edhe kapiteni i Teutës, Renato Arapi i cili i ftuar në studion e “Ora Sport” tregon se nga fjalët e trajnerit Shkëmbi në pushim, në dhomat e zhveshjes pati lot.

“Erdhi fitorja në momentin e duhur jo për lojën që kemi pasur, por për atë fatkeqësi që na kapi. Dua të falenderoj ato tifozë që erdhën për të na ndjekur nga shkallët e stadiumit.

Përveç pjesës që do të ishin agresiv në fushë, Teuta dhe djemtë duhet ta fitonin këtë ndeshje për banorët e goditur nga tërmeti si në Durrës dhe Thumanë, pasi me futboll mund të kalojmë sa do pak atë shok që kishin kaluar.

Lot ka pasur në dhomat e zhveshjeve, pasi trajneri nisi të bërtiste, ku na kërkonte të fitonim ndeshjen dhe t’i bënim një dhuratë atyre banorëve që kanë humbur shumë në këto ditë,” u shpreh Arapi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE