Connect with Us

Derbi luhet të premeten, ja kur do zhvillohen ndeshjet e tjera të javës së 15-të

Sport

Derbi luhet të premeten, ja kur do zhvillohen ndeshjet e tjera të javës së 15-të

Publikuar

-

Java e 15-të e Kategorisë Superiore do të luhet në dy ditë. Gjithçka do të nisë ditën e premte me derbin e kryeqytetit, mes Partizanit dhe Tiranës, sfidë e cila është programuar të startojë në orën 19:00.

Dita e premte i kushtohet vetëm supersfidës së kreqytetit dhe kështu ndeshjet e tjera do të luhen të gjitha të shtunën.

Kështu, takimet Laçi-Luftëtari dhe Flamurtari-Bylis do të startojnë në orën 13:00.

Ndërkaq në orën 16:00 do të nisin dhe dy përballjet e fundit, Skënderbeu-Vllaznia dhe Kukësi-Teuta, e cila do të zhvillohet ne stadiumin e Elbasanit.

AXHENDA – JAVA 15

E premte 13 dhjetor:

Partizani-Tirana 19:00

E shtunë 14 dhjetor:

Laçi-Luftëtari 13:00

Flamurtari-Bylisi 13:00

Skënderbeu-Vllaznia 16:00

Kukësi-Teuta 16:00 (në Elbasan)

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: