Connect with Us

E bujshme/ Ekipi që po mahnit Anglinë këtë sezon do shërbimet e Vedat Muriqit

Sport

E bujshme/ Ekipi që po mahnit Anglinë këtë sezon do shërbimet e Vedat Muriqit

Publikuar

-

Vedat Muriqi po prodhon lajme brenda dhe jashtë fushe.b Sipas medias turke ‘’Haber Global’’, klubi i njohur i Leiçesterit e ka ndjekur paraqitjen mbresëlënëse të 25-vjeçarit në takimin e fundit midis Fenerbahçes dhe Gençlerbirligi, e fituar nga verdhezinjtë me rezultatin 5-2, ndërsa kryefjalë ishte dopieta e bomberit të Kosovës.

Në këtë takim kanë qenë të pranishëm dhe emisarë të Eintrahtit të Frankfurtit dhe Monakos, të cilët duket se kanë shfaqur kuriozitet për të studiuar Muriqin.

Futbollisti po kalon një nga sezonet më të mira të karrierës së tij duke realizuar deri tani 10 gola në 14 sfida duke u pozicionuar si kryegolashënuesi i kampionatit turk.

Edhe sezonin e fundit kur luajti me Rizersporin, një numër i madh skuadrash europiane shprehën hapur dëshirën për të patur në radhët e tyre Muriqin.

Megjithatë, lojtari është i përqendruar tek ekipi i Fenerbahçes me të cilin nuk synon vetëm të shënojë sa më shumë gola, por dhe të fitojë kampionatin dhe kupën e Turqisë. Ai renditet ndër lojtarët më të spikatur të Kosovës së bashku me Milot Rashicën, etj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: