Connect with Us

Futbollisti i Bylisit “provokon” Partizanin para derbit: Po kërkoni babën?

Sport

Futbollisti i Bylisit “provokon” Partizanin para derbit: Po kërkoni babën?

Publikuar

-

Jemi futur në javën e derbit të kryeqytetit që do të zhvillohet ditën e premte në orën 19:00 në stadiumin e ri “Air Albania”, ku Partizani do të presë Tiranën, në supersfidën e vlefshme për javën e 15-të të Kategorisë Superiore.

Jashtë atmosferës së zjarrtë dhe emocioneve speciale që të ofron derbi, nuk mund të qëndrojnë as futbollistët e ekipeve kundërshtare.

Mbrojtësi i Bylisit, Jurgn Goxha, nuk ka nguruar të “thumbojë” të kuqtë, nëpërmjet një postimi në “Instagram”, teksa ka postuar një foto nga ndeshja kundër Partizanit me mbishkrimin: “Në qoftë se nuk e keni gjetur babën, ja ku e keni”.

Një postim ky që pritet të ngjallë shumë reagime nga tifozët e Partizanit. Kujtojmë që Goxha, sezonin e shkuar ishte pjesë e Tiranës, teksa është vetëshpallur përjetësisht si tifoz bardheblu.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Comment

  1. Elis

    9 Dhjetor, 2019 at 11:22 pm

    Respekte jurgen goxha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: