Connect with Us

Nuk ka dyshime/ Edi Reja gati për të hedhur firmën mbi kontratën e re

Kombëtare

Nuk ka dyshime/ Edi Reja gati për të hedhur firmën mbi kontratën e re

Publikuar

-

Edoardo Reja ka zbarkuar në Tiranë dhe duket se vetëm zyrtarizimi nuk e konfirmon atë si trajner të kombëtares shqiptare edhe në vazhdim. Ditët e fundit italiani është lakuar si opsion për të pasuar trajnerin Carlo Ancelotti në krye të Napolit, deri në mbyllje të kampionatit.

Reja një ditë më parë mohoi gjithçka për media në vendin fqinj dhe sot është shfaqur në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit. Italiani e mori drejtimin e kombëtares sonë pas largimit të Christian Panuccit, i cili u shkarkua pas humbjes me Turqinë.

Trajneri i njohur e pa Shqipërinë në ndeshjen me Andorrën dhe ajo fitore në transfertë e bindi të thoshte po. Reja e ka shprehur hapur dëshirën e tij për të vijuar bashkëpunimin me FSHF dhe tani ngelet vetëm të vijë zyrtarizimi i marrëveshjes së re. /abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: