Connect with Us

Skënderbeu nuk ia diti vlerën, Guindo ka marrë për dore Bylisin drejt sukseseve

Sport

Skënderbeu nuk ia diti vlerën, Guindo ka marrë për dore Bylisin drejt sukseseve

Publikuar

-

Saliu Guindo, sulmuesi i Bylisit, është pa dyshim një lojtar me vlera te ballshiotët edhe për nga stili i lojës. Guindo, që ka luajtur edhe me Kombëtaren e Malit, erdhi në Ballsh në janarin e shkuar dhe tani është optimist dhe beson se do të shënojë edhe më shumë me fanellën e Bylisit.

Një lojtar modern, pasi luan edhe pas sulmuesit kryesor, kthehet në mbrojtje, por luan edhe nga krahët duke mos u lodhur për 90 minuta. Javët e fundit është “markuar” edhe nga 2-3 mbrojtës kundërshtarë, por ka ditur të spikasë.

Pas suksesit me Partizanin, ku ai shënoi edhe golin e fitores, për “Panorama Sport” u shpreh: “Po bëj detyrën. Jam sulmues dhe dua që në radhë të parë të luaj, të bëj më së miri detyrat dhe skuadra të diktojë duke realizuar synimet. Normalisht, një sulmues i mirë matet me gola, por një lojtar i mirë shihet edhe sa vrapon dhe çfarë bën gjatë ndeshjes.

Në Ballsh jam shumë mirë, madje tani mendoj se kam bërë zgjedhjen më të mirë për veten time. Një klub që më do, ku unë luaj dhe shpreh vlerat. Kemi një trajner të madh që na ndihmon dhe na rrit profesionalisht. Më mungonte goli ndaj Partizanit. I kam i shënuar Tiranës, Kukësit apo Skënderbeut dhe Flamurtarit. Erdhi radha t’i shënoja edhe Partizanit. Me pëlqen t’u shënoj ekipeve të mëdha. Por u jam mirënjohës edhe shokëve, sepse më mbështesin dhe më asistojnë”.

Synimet

Saliu Guindo ka realizuar 5 gola deri më tani dhe synimet janë për më shumë, duke qenë se është në kulmin e karrierës dhe me grupin që ka Bylisi e realizon qëllimin. “Dua që të shënoj sa më shumë gola. Punojmë shumë në stërvitje, rrimë të grumbulluar dhe jemi në grup. Kjo është arsyeja pse Bylisi ka sukses dhe merr rezultate.

Ne duam që të ruajmë këtë ritëm, të punojmë me seriozitet dhe deri në fund të kësaj pjese të parë të marrim pikët maksimale”, tha Saliu Guindo, sulmuesi kryesor i Bylisit. Për transfertën e Vlorës ballshiotët kanë shumë mungesa të sigurta, me lojtarë të pezulluar nga kartonët dhe të dëmtuar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: