Connect with Us

Zyrtare/ Julian Ahmataj largohet nga stoli i Tiranës

Sport

Zyrtare/ Julian Ahmataj largohet nga stoli i Tiranës

Publikuar

-

Julian Ahmataj nuk është më trajner i Tiranës, teksa humbja ndaj Kukësit ka rezultuar fatale, shkruan “Panorama Sport”.

Në seancën e sotme, e cila është e para për bardheblutë në prag të derbit me Partizanin, ekipi u drejtua nga zv.trajneri Emanuel Egbo dhe përgatitësi atletik, Kosta Jani.

Përveç Ahmatajt është larguar edhe ndihmësi i tij, Akil Jakupi. Tashmë Tirana pret të emërojë trajnerin e ri, teksa kandidatë janë Gugash Magani, Skënder Gega dhe Bledar Devolli.

E sigurtë është që Ahmataj nuk do të jetë më trajner i Tiranës. Që prej ardhjes së Ahmatajt, bardheblutë zhvilluan pesë ndeshje në kampionat, duke fituar me Luftëtarin, barazuar me Teutën dhe Vllazninë, si dhe kanë humbur ndaj Skënderbeut dhe Kukësit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Video: Neymar shënon supergol dhe ia dedikon Kobe Bryant

Publikuar

-

Neymar kalon Parisin në avantazh në minutën e 28’ të takimit me një gol të bukur nga hyrja e zonës. Pas një kombinimi me Verrattin, braziliani ka goditur me mjeshtëri duke dërguar topin në trekëndëshin e djathtë. Ky ishte goli i shtatë radhazi në Ligue 1, teksa më pas ka ardhur edhe goli i dytë, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Tragjedia Bryant merr përmasa të mëdha/ Konfirmohet edhe vdekja e vajzës së tij, vetëm 13 vjeç

Publikuar

-

Bota e sportit është tronditur sot nga vdekja e basketbollistit legjendar, Kobe Bryant. 41 vjeçari u nda nga jeta pas një përplasje me helikopter pak minuta më parë në Kaliforni. Së bashku me Bryant, kanë mbetur të vdekur dhe katër persona të tjerë dhe pak çaste më parë, u konfirmua se vajza e tij, Gianna […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Gjici: Loja më kënaqi, gjobën nuk e vura unë

Publikuar

-

Nga

Presidenti i nderit të Kukësit Safet Gjici u shfaq i përmbajtur pas fitores kundër Partizanit në “Air Albania” 1-0. Pas fitores së rëndësishme të verilindorëve, Gjici i kërkoi skuadrës dhe stafit teknik që të përmirësojë paraqitjet në fushë duke kujtuar se nuk duhet të përsëriten hapat fals me ekipet e vogla, si në rastin e […]

LEXO TE PLOTE