Connect with Us

Artan Hoxha sulmon lojtarin e Bylisit: Paska dalë baba nga Sukthi, te Tirana kapte topat

Sport

Artan Hoxha sulmon lojtarin e Bylisit: Paska dalë baba nga Sukthi, te Tirana kapte topat

Publikuar

-

Artan Hoxha ka reaguar ndaj Jurgen Goxhës, teksa ky i fundit provokonte Partizanin pas fitores 2-1 kundër të kuqve. Gazetari i njohur investigativ përmes një postimi në rrjetet sociale nuk “kursehet” ndaj qendërmbrojtësit duke i kujtuar se nuk vlen as sa Hidi që është 40-vjeç.

Ironia e Hoxhës është e dukshme, ku thekson se në kohën kur ishte pjesë e Tiranës, kapte topat në “Skënder Halili. Duke iu drejtuar një kolegu gazetar, ai shkruante:

“Jeton Selimi, cili është ky që u paska gjetur babën more?! Se ti e di që unë i shoh këto kategoritë e ulta, se ku ma ka zënë syri te FK Sukthi, Erzeni, Iliria e Fushë Krujës, Shën Kolli dhe si kapës topash në “Skënder Halili”.

Kot hyra në transfermarkt apo tregun e lojtarëve si i thonë shqip dhe ky ishte i vetmi te kjo skuadra e Ballshit që e blije verësie, kur edhe për kartonin e Hidit 40 vjeç duhej të paguash 75 mijë euro. Që u paska dalë dhe “baba” nga FK Sukthi, nuk e dija”, përfundon me ironi Hoxha.

Kujtojmë që pas sfidës Bylis – Partizani (2-1), Jurgen Goxhaj bëri një postim në rrjetet sociale ku provokonte të kuqtë duke shkruar: “Nëse se keni gjetur akoma, ja ku është baba juj”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE