Connect with Us

Champions: 45 minutat e para/ Lukaku nderon Interin, shoku i Olayinka hesht Dortmundin

Sport

Champions: 45 minutat e para/ Lukaku nderon Interin, shoku i Olayinka hesht Dortmundin

Publikuar

-

Janë mbyllur 45 minutat e para në takimet e mbrëmjes në Champions League, të cilat janë të fundit për këtë fazë. Në “San Siro”, Inter-Barcelona 1-1. Katalanasit shënuan të parët me Perez 23′, ziklatrit barazuan me Lukakun në 44′.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Dortmundi po barazon 1-1 ndaj Salvia Prague. Vendasit shënuan me Sancho në minutën e 10′, miqtë barazuan me Soucek 43′. Ish-sulmesi i Skënderbeut, Peter Olayinka, titullar i padiskutueshem te çekët.

Në Londër, Chelsea po fiton 2-0 ndaj Valencias me golat e Azpilicueta 19′ dhe Azpilicueta 35′. Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Ajaxi po humbet në fushën e vet 0-1 ndaj Valencias. Spanjollët shënuan me Rodrigo 24′. Me rezultatet aktuale, Chelsea dhe Valencia kualifikohen për më tej, Ajaxi shkon në Europa League.

Në fRancë, Lyon po humbet 0-2 ndaj Leipzig. Në ndeshjen tjetër të këtij grupi këmi barazim pa gola Benfica-Zenit. Me rezultatet aktuale kualifikohen Leipzig dhe Zenit, Lyon shkon në Europa League. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: