Connect with Us

Champions: Kualifikim dramatik për Lyonin, Zenit nuk iu beson dot syve

Sport

Champions: Kualifikim dramatik për Lyonin, Zenit nuk iu beson dot syve

Publikuar

-

Dy ndeshjet e fundit të Grupit G kanë dhuruar shumë emocione sot. Në Francë, Lyoni barazoi 2-2 ndaj Leipzig dhe arriti kualifikimin dramatik për në fazën tjetër vetëm në minutat e fundit.

Gjermanët shënuan dy herë nga pika e bardhë e penalltisë në pjesën e parë me Forsberg 9′ dhe Werner 33′. Në pjesën e dytë erdhi reagimi i francezëve, të cilët barazuan shifrat me golat e Auar 50′ dhe Depay 81′.

Në Portugalia, Benfica fitoi 3-0 ndaj Zenit me golat e Cervi 47′, Pizzi 58′ (p) dhe autogoli i Azmoun 78′. Para ndeshjeve të fundit, rusët ishin favoritë të mëdhenj për t’u kualifikuar si të dytët më të mirë në grup, por jo vetëm që nuk u kualifikuan dot për fazën tjetër të Championsit, por nuk u kualifkuan dot as në Europa League, duke e mbyllur këtu aventurën për këtë sezon në Kupat e Europës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: