Connect with Us

E fundit/ Shtyhet sërish “El Clasico”?

La Liga

E fundit/ Shtyhet sërish “El Clasico”?

Publikuar

-

Grupi katalunas Tsunami Demokratik, përmes një komunikate ka paralajmëruar që të mërkurën më 18 dhjetor do të organizojnë protestë në Barcelonë.

Kjo do të ndodhë vetëm pak orë para “El Clasicos”, Barcelona – Real Madrid, që do të luhet në “Camp Nou”.

Kjo ndeshje ishte e progrmuar të luhej më 26 tetor, por të gjitha palët ranë dakord për shtyrjen e saj për shkak të situatës së tensionuar politike në Katalonjë.

Mëgjithatë, në 18 dhejtor sërish pritet të ketë protesta. Sipas medieve spanjolle, 18 mijë përkrahës të Tsunamit Demokratik pritet të marshnojnë në rrugët e Katalonjës, gjë që mund të sjellë shtyrjen e “El Clasicos” për të dytën herë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Manaj shpreson te debutimi me Barelonën, gazeta e madhe spanjolle jep lajmin e papritur

Publikuar

-

Nga

Kjo periudhë pushimi e futbollit në Europë ia vështirëson dhe ia bën thuajse të pamundur ëndrrën Rei Manajt për të debutuar te Barcelona. Madje duhet të theksohet se edhe në stërvitjen e fundit që bëri klubi katalanas përpara se të mbyllej në izolim, sulmuesi shqiptar u thirr nga Setien. Por me rifillimin e kampionatit, në […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

UEFA vendos përfundimisht datën kur duhet të kenë përfunduar të gjitha kampionatet

Publikuar

-

Nga

Synimi nga ana e UEFA-s është i qartë. Kampionatet kombëtarë duhen përfunduar, ndërsa dy kompeticionet europiane, Liga e Kampionëve dhe Europa League, do të shqyrtohen në një tjetër moment, atëherë kur edhe udhëtimet e klubeve të jenë të sigurta. Sakaq, në mbledhjen e djeshme, duket se është vendosur edhe një datë limit për përfundimin e […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

LAJM I FUNDIT/ Nuk ka futboll as në prill dhe maj, kampionatet fillojnë në qershor

Publikuar

-

Nga

UEFA ka zhvilluar sot një video konferencë me sekretarët e përgjithshëm të 55 shteteve anëtare ku është analizuar situata kaotike  e krijuar nga Covid 19, e cila ka prekur edhe futbollin duke e paralizuar thuajse në gjithë botën, dhe  duke ngritur shumë pikëpyetje për sa i përket fateve të sezonit. Pas konsulencës me 55 sekretarët […]

LEXO TE PLOTE