Connect with Us

“Finalja” Inter-Barcelona, formacionet zyrtare/ Sa shumë surpriza

La Liga

“Finalja” Inter-Barcelona, formacionet zyrtare/ Sa shumë surpriza

Publikuar

-

Janë publikuar formacionet zyrtare të supersfidës së mbrëmjes në Champions League, inter-Barcelona, por edhe të ndeshjeve të tjera të darkës. Conte ka hedhur formacionin më të mirë të mundshëm, pas mungesave të Barella, Sensi dhe Gagliardini.

Në anën tjetër, Barcelona e kualifikuar iu ka besuar një vend në formacion të rinjve dhe lojtarëve rezervistë. Ndeshja e sotme për ziklatrit është si një finale, pasi iu duhet vetëm fitorja për t’u kualifikuar për në raundin tjetër.

Formacionet zyrtare:


Chelsea: Kepa, Azpilicueta, Rudiger, Zouma, Emerson, Kovacic, Jorginho, Kante, Willian, Pulisic, Abraham
Lille: Maignan, Djalo, Gabriel, Maia, Soumare, Pied, Zeka, Araujo, Yazici, Celik, Remy

Ajax: Onana; Mazraoui, Veltman, Blind, Tagliafico; Edson Álvarez, Lisandro Martínez, Van de Beek; Ziyech, Tadic, Lang
Valencia: Jaume; Wass, Diakhaby, Gabriel Paulista, Gayá; Ferran, Coquelin, Parejo, Carlos Soler; Rodrigo, Gameiro

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: