Connect with Us

Lojtarët nuk dolën në stërvitje se s’kanë marrë rrogat, Takaj: E zgjidh nesër këtë punë

Sport

Lojtarët nuk dolën në stërvitje se s’kanë marrë rrogat, Takaj: E zgjidh nesër këtë punë

Publikuar

-

Tetë herë kampionët e vendit kanë hasur vështirësi financiare që pas dënimit 10 vjeçar nga UEFA dhe tashmë kriza financiare sapo ka dhënë efektet e para tek Klubi i Skënderbeut. Ditën e sotme futbollistët e klubit korçar kanë refuzuar të dalin në  stërvitje dhe kjo për shkak të pagave të pa dhëna.

Nga ajo që mësohet paraprakisht, lojtarët e klubit të Skënderbeut kanë 3 muaj pa u paguar, ndërsa më të vjetërit në ekip kanë dhe muaj të pa shlyer nga sezoni i kaluar.

Newsport.al ka arritur të komunikoj me presidentin e Klubit të Skënderbeut, Ardian Takaj, i cili nuk ka mohuar situatën në klubin që drejton. Në fjalën e tij Takaj tha se është e vërtetë ajo që ka ndodhur, ndërkohë për zgjidhjen e situatës do të bisedonin nga e nesërmja. Ndërkohë mohon që të jetë një problem tjetër përveç pagave.

“Është e vërtetë ajo që ka ndodhur. Tani me pagat ka vonesa, siç ndodh sa herë në Superiore. Nuk është diçka që nuk dihet. Nuk kemi patur probleme të tjera. Zgjidhja? Nesër do të bëjmë një takim me lojtarët, kush ka prapambetje me pagat dhe do të shohim ti japim zgjidhjen”, u shpreh presidenti i Skënderbeut Ardian Takaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Kur të vija dita që të dal, do vij të të fus një të puthur”/ Ish-futbollisti i Kombëtares i “shpreh dashurinë” Shakohoxhës

Publikuar

-

Shqipëria vijon të jetë I izoluar totalisht prej virusit COVID-19 dhe nga ditët në vazhdim lëvizja e lirë do të kufizohet edhe më shumë. Gazetari I njohur sportiv, Dritan Shakohoxha ka postuar në rrjetet e tij sociale një foto teksa është duke bërë xhiro me biçiklet. Teksa vendodhjen e ka cilësuar “në ëndërr”, Shakohoxha shprehet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

(Foto) Mbrojtësi i Bylisit i bie shkurt: Nuk gjeja dot berber, ndaj…

Publikuar

-

Stivian Janku luan sezonin e tij të dytë në Ballsh. Qendërmbrojtësi nga Delvina është formuar si futbollist në akademinë e Partizanit, por pa mundur të debutojë me fanellën e kuqe në Superiore. Për herë të parë 22-vjeçari ka luajtur në elitën e futbollit në sezonin 2017-2018, duke qenë pjesë e Luftëtarit që e mbylli atë […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Lajm i dhimbshëm/ Futbollisti shqiptar ndërron jetë nga koronavirusi

Publikuar

-

Koronavirus ka marrë një tjetër jetë sot. Në Amerikë, saktësisht në New York, shqiptaro-amerikani, Andre Ljujovic, është ndarë nga jeta, për shkak të këtij virusi famëkeq. Lajmi është raportuar nga gazeta Illyria në Amerikë, një lajm shumë i trishto. Ljujovic ishte futbollist për ekipin e shkollës së tij (Futboll Amerikan, aktivizohej për Cruisaders), ndërsa më […]

LEXO TE PLOTE