Connect with Us

Mema drejt rikthimit?/ Halili: Lajm kot, tani jam me Klodian Duron, ja kush do e drejtojë Tiranën

Sport

Mema drejt rikthimit?/ Halili: Lajm kot, tani jam me Klodian Duron, ja kush do e drejtojë Tiranën

Publikuar

-

Klubi i Tiranës është duke u përgatitur për derbin e të premtes ndaj Partizanit në “Air Albania”. Bardheblutë shkojnë në një nga sfidat më të rëndësishme të tyre, jo të qetë dhe me probleme të brendshme. Pas humbjes me Kukësin dhe analizës së ndeshjes, trajneri Ahmataj nuk u paraqit në stërvitje me grupin, duke shkaktur një “furtunë” të dytë. Pikëpyetjet e mëdha që u ngritën menjëherë, ishin se: Kush do të ishte trajneri për derbin e të premtes?! Diçka e tillë ka bërë që mediat në vend të nisin dhe aludimet për trajnerët më të mundshëm.

Ndërkohë klubi i Tiranës me një njoftim zyrtar deklaroi se në vazhdim dhe në ndeshjen e derbit trajner i skuadrës do të jetë Emanuel Egbo. Megjithatë në media aludimet vazhdojnë. Ditën e sotme u fol për një takim midis presidentit Halili dhe ish trajnerit të bardhebluve Ardian Mema, ku në fokus ishte rikthimi në stolin e kryeqytetasve.

Newsport.al ka arritur të komunikoj me presidentin Halili për të zbardhur të vërtetën e takimit dhe për të mësuar më shumë për trajnerin e ri të Tiranës. Në fjalën e tij Halili nuk e mohoi takimin, por shtoi se kjo ishte diçka normale pasi takime të tilla i zhvillon pothuajse gjithmonë. Ndërkohë nënvizoi se aludimi i emrave nuk ishte tjetër gjë veçse një protagonizëm i momentit.

Ka patur takim me Ard Memën, si qëndron e vërteta?

“Unë takime kam gjatë gjithë kohës. Ai është një lajm kot. Unë kam takuar dhe Agustin Kolën me të cilin isha pak më parë, ndërsa tani jam me Klod Duron. I kam parë mediat këto emrat që dalin janë për të shtuar veten në listë. Unë e kam thënë për të gjithë që trajner i Tironës është Egbo. Ai është sot, do të jetë dhe nesër, po stërvit skuadrën, po ashtu do drejtoi dhe ndeshjen”, tha presidenti i Tiranës, Refik Halili./Newsport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: