Connect with Us

Shpërthen futbollisti: Ika nga Flamurtari se po e paguaja vetë qeranë e shtëpisë

Sport

Shpërthen futbollisti: Ika nga Flamurtari se po e paguaja vetë qeranë e shtëpisë

Publikuar

-

Bajram Nebihi zbulon arsyet që e detyruan të largohej nga Flamurtari një ditë para ndeshjes me Laçin. Në një intervistë të dhënë ekskluzivisht nga Gjermania për “Panorama Sport”, kosovari shpjegon se ka ikur pasi pronari i shtëpisë ku jetonte në Vlorë, i kishte dhënë ultimatum për qiranë. 

Tre muaj i kishte dhënë nga xhepi, por sulmuesi i ka thënë “stop” kësaj situate. Premtimet e vazhdueshme të drejtuesve e kanë lodhur, ndaj edhe e mori këtë vendim.

Bajram, pse u larguat nga Flamurtari dhe ku gjendeni tani?

Mund të them se e kam mbyllur me marrëveshje bashkëpunimin. Nuk jam më pjesë e Flamurtarit, edhe pse kisha firmosur një kontratë për një vit. U largova pasi nuk u morëm vesh për pagesat. Nuk mund të qëndroja më shumë, kur nuk po paguheshim. Për momentin jam në Gjermani, pranë familjes sime.

Çfarë ju thanë drejtuesit?

Premtime na jepnin plot, madje çdo ditë. Na thoshin që do të paguheshim nesër… Çdo ditë e njëjta histori, por ditët iknin dhe asgjë konkrete. Nuk mund të rrija dot më. Përfundoi edhe qiraja e banesës. Pronari i shtëpisë donte lekët, në të kundërt do të më nxirrte jashtë. Duhet që të dilja dhe ta liroja shtëpinë. Për tre muaj më është dashur që ta jap nga xhepi edhe qiranë.

Nuk mund të prisnit edhe pak dhe a ishte në dijeni klubi për këtë problematikë? 

Ishte kohë e humbur që të qëndroja më. Unë kam familjen në Gjermani. Kam bashkëshorten dhe një vajzë të vogël. Kam detyrime ndaj familjes. Jam profesionist dhe punoj për t’u paguar. Nuk mund të qëndroja më me këto kushte, ndaj vendosa që të largohesha. Ne luajmë në fushë dhe japim gjithçka për tifozët, por edhe për familjet tona. Nuk kishte më logjikë që unë të vazhdoja më me këto kushte.

Me presidentin Sinan Idrizi jam përshëndetur gjithmonë dhe kam pasur marrëdhënie shumë të mira. Ditën që do të ikja, vendosa në dijeni drejtuesit e tjerë të klubit, u takova edhe me shokët e skuadrës. Ditët e fundit Idrizin nuk e kam parë dhe në këto kushte, drejtuesve të tjerë të klubit u thashë se do të ikja, pasi nuk mund të vazhdoja më pa u paguar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: