Connect with Us

Ylli i madh po shkëlqente në fushë në Lazio-Juve, hajdutët “spektakël” në shtëpinë e tij

Seria A

Ylli i madh po shkëlqente në fushë në Lazio-Juve, hajdutët “spektakël” në shtëpinë e tij

Publikuar

-

Lazio arriti një fitore të madhe 3-1 ndaj Juventusit të shtunën e kaluar për javën e 15-të të Serisë A. Ndërkohë që bardhekaltrit po dhuron spektakël në fushën e lojës, në shtëpinë e njërit rej tyre, serbit Milinkovic-Savic, kanë hyrë hajdutët dhe kanë vjedhur dy ora të shtrenjta, Rolez dhe Hublot, si dhe sende me vlerë mbi 100 mijë euro.

Kjo nuk është hera e parë që shtëpitë e futbollistëve bien pre e hajdutve, sidomos gjatë ndeshjeve të mëdha. Sipas asaj që raporton “Il Mattino”, në kohën kur është bërë grabitja në shtëpinë e yllit serb nuk ka pasur njeri tjetër dhe ai e ka vënë re në momentin kur është kthyer disa orë pas ndeshjes. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: