Connect with Us

Atalanta kualifikohet mes 16 më të mirave në Europë, ja si e kanë vlerësuar Berat Gjimshitin

Kombëtare

Atalanta kualifikohet mes 16 më të mirave në Europë, ja si e kanë vlerësuar Berat Gjimshitin

Publikuar

-

Mbrëmja e sotme është një ditë historike për Atalantën dhe në veçanti për futbollistin e Shqipërisë Berat Gjimshitin.

Qendërmbrojtësi arriti të mbronte të paprekur portën e ekipit bergamesk, i cili arriti të shpartallonte në pjesën e dytë ukrainasit e Shakhat Donetskut me rezultatin 0-3.

Për paraqitjen e sotme, lojtari kuqezi mori notën 6.5 nga mediat italiane, ku u vlerësua iniciativa për të dalë në sulmet e Atalantës, por që sipas specialistëve duhet të përmirësohet.

Megjithëse, e nisën shumë keq fushatën e parë në Ligën e Kampioneve, Atalanta ia doli në 3 takimet e fundit duke marrë 2 fitore dhe një barazim, të cilat i garantuan avancimin në fazën eliminatore të Ligës së Kampioneve duke u konfirmuar si njëra prej 16 ekipeve më të mira të Europës për këtë sezon.

Në fundjavë, Xhimshiti i dha fitoren ekipit bergamesk në përballjen me Veronën duke realizuar golin vendimtar ndaj veronezëve në kampionatin italian.

Vlerësimi për paraqitjen e Berat Xhimshitit për paraqitjen ndaj Shakhtarit (nota 6.5):

Nga 3 mbrojtësit e Atalantës, është ai që tenton të shkëputet më shumë. Megjithatë, ka pak cilësi në shtyrjen e Kastanjes duke e bërë joefektiv.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Nuk ka më dyshime, vendoset data e prezantimit të Manajt te Barcelona

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj është tashmë lojtar i Barcelonës. Lushnjari ditën e djeshme iu nënshtrua vizitave mjekësore, duke i kaluar me sukses dhe hapur rrugën e prezantimit si lojtar blaugrana. 22-vjeçari ditën e sotme ka qenë i pranishëm në stadium, për të ndjekur ndeshjen, që Barcelona B e humbi minimalisht 1-0 ndaj Tarragonës pasi udhëtoi me ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

U largua nga loja i dëmtuar, Kumbulla befason me deklaratën pas ndeshjes

Publikuar

-

Nga

Mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë Marash Kumbulla i qetësoi të gjithë tifozët e Veronës se lëndimi që pësoi në barazimin e sotëm kundër Bolonjës 1-1 nuk do ta mbajë larg fushave. 19-vjeçari shprehet i gëzuar për rezultatin e verdhebluve dhe karakterin e fortë të shokëve të skuadrës, ndërsa thekson se do të rikthehet shpejt në […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Tronditet Kombëtarja shqiptare, tifozët e Napolit bëjnë kërkesën e çuditshme

Publikuar

-

Nga

Tifozët e Napolit janë ngritur kundër ekipit të tyre pas humbjes së djeshme kundër Fiorentinës 0-2 në shtëpi. Irritimi me lojtarët ka arritur deri aty sa njëri prej tifozëve pas përfundimit të sfidës ka kërkuar që trajneri i Shqipërisë Edi Reja të ulet në vend të Xhenaro Gatuzos, i cili e deklaroi haptazi se skuadra […]

LEXO TE PLOTE