Connect with Us

E frikshme/ Një vizitor i frikshëm futet në fushën e lojës (video)

Të tjera

E frikshme/ Një vizitor i frikshëm futet në fushën e lojës (video)

Publikuar

-

Kriketi nuk është një sport i përhapur në gjithë botën, por kjo nuk e ka ndalur këtë gjarpër kureshtarë për të qënë pjesë e saj.

Gjarpri me një gjatësi prej 2 metrash u fut në fushën e kriketit duke ndërprerë takimin mes Andhra dhe Vidarbha, e vlefshme për “Ranji Trophy” në Indi.

Zvarraniku u gjend rastësisht në fushën e blertë, duke fituar vëmendjen e tifozëve dhe lojtarëve, të cilët duartrokiten prezencën e tij. Kjo nuk është hera e parë që një kafshë ndërpret një ndeshje kriketi.

Në vitin 2012, takimi mes Anglisë dhe shtetit, Haryana të Indisë u vonua për shkak se një majmun u hodh në fushë. Ndërkohë, dy vite më parë, po në Indi, një makinë u fut aksidentalisht në fushë pasi drejtuesi i saj humbi kontrollin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Në Belgjikë mbyllin përfundimisht kampionatin, shpallin edhe ekipin kampion

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi ka pezulluar futbolli pothuajse në të gjithë botën dhe të pakta janë kampionatet ku luhet ende. Akoma nuk është vendosur se çfarë do të ndodhë me kampionatet, teksa hipotezat janë që të nisë në qershor dhe të vazhdojë gjatë verës. Megjithatë tashmë në Belgjikë është vendosur dhe kampionati do të mbyllet përfundimisht. Drejtuesit e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Momenti historik kur dy Ronaldot u përballën për herë të parë në fushë mes tyre si kundërshtarë

Publikuar

-

Nga

Ndajnë të njëtin mbiemër dhe janë dy nga më të mëdhenjtë në historinë e futbollit, por Luis Nazaro De Lima Ronaldo dhe Kristiano Ronaldo ndanë fushën e blertë vetëm në një rast. Bëhët fjalë për një ndeshje bamirësie të oganizuar nga Luis Fugo. Të dy ishin në ekipe të kundërta gjatë kësaj sfide. Loja u […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shpërthen keq Hygerta Sako: Na morën lirinë, shpresoj mos…

Publikuar

-

Nga

Masat e marra nga qeveria per koronavirusin, nuk u kane pëlqyer shumë njerëzve që duhet të përballojnë këtë momentë të vështirë pa pagën e tyre të plotë. Lidhur me këtë vendim ka reaguar edhe prezantuesja sportive, Hygerta Sako me anë një postimi në Facebook e saj. Sako kritikon vendimin e fundit të Qeverisë shqiptare si […]

LEXO TE PLOTE