Connect with Us

Ikën Pogba, Man. United projekton tre goditje të mëdha

Premier Liga

Ikën Pogba, Man. United projekton tre goditje të mëdha

Publikuar

-

Manchester United tashmë me letër dhe laps në dorë. “Djajtë e kuq” e kanë kuptuar se Paul Pogba e ka mendjen të largohet. Francezi e ka shprehur dëshirën për një eksperiencë të re, kurse klubi nga ana tjetër në çdo moment mundohet të tregojë se kampioni i botës nuk është në shitje.

Gjithsesi kohët e fundit ka një qasje tjetër. Drejtuesit e United janë munduar të tentojnë të bisedojnë për rinovimin e kontartës, por mungon dëshirë e lojtarit dhe menaxherit të tij për ta bërë diçka të tillë. Në këto kushte mendohet shitja e tij dhe paratë e përfituara të investohen në merkato, madje në tre futbollistë.

Largimi i Pogba mendohet të mbulohet nga dy mesfushorë mjaft të spikatur, si Donny van de Beek i Ajax dhe Saul Niguez i Atletico Madrid. Gjithashtu në Manchester duan një sulmues dhe ai është Erling Haaland, i cili ka menaxher të famshmin Mino Raiola.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: