Connect with Us

Interi u eliminua nga Championsi/ Conte i pikëlluar: Ja çfarë duhët të bëjmë tani

Seria A

Interi u eliminua nga Championsi/ Conte i pikëlluar: Ja çfarë duhët të bëjmë tani

Publikuar

-

Zhgënjim dhe keqardhje. Jo vetëm në fytyrë por këto ishin edhe fjalët e trajnerit të Inter, Antonio Conte që qan rastet e shpërdoruara nga zikaltërit.

“Më dhemb ky eliminim sepse kishim shumë raste për të mbyllur ndeshjen. Jam i zhgënjyer. Kishim mundësi të shënonim por gabuam dhe futbolli është i thjeshtë. Në futboll duhet të fusësh topin në rrjetë. Nëse e fut atëherë fiton nëse nuk e fut topin në rrjetë atëherë komplikon gjithçka:, tha trajnerit pas ndeshjes. “Duhet të ringrihemi dhe nuk po mendoj për merkaton. Mendoj vetëm për rikuperimin e lojtarëve të dëmtuar”.

Më shumë se sa fitorja, Valverde u ndal tek elozhet për dy futbollistët e rinj, Fati dhe Perez që dërguan Barcelonën tek suksesi në “San Siro”. “Nuk kam fituar kurrë një Champions ndaj e dua me çdo kusht. Ky është një kompeticion që nuk të lejon të kesh ditë të këqija”, tha trajneri spanjoll. “10 minuta jo të mira mund të të eliminojnë. Jam shumë i kënaqur me performacën e lojtarëve të rinj sepse ishte ndeshje e vështirë, sidomos me Perez. Fati është golashënues i lindur. Është lumturi e veçantë të fitosh me dy gola nga dy rinj si ata”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: