Connect with Us

Kaos para derbit Partizani-Tirana, tifozët bëhen lëmsh për tribunat

Sport

Kaos para derbit Partizani-Tirana, tifozët bëhen lëmsh për tribunat

Publikuar

-

Të premten në orën 19:00, në stadiumin e ri “Air Albania”, do të luhet ndeshja me Partizanit dhe Tiranës.

Klubi i kuq para pak minutash ka publikuar çmimet e biletave, por edhe sektorët në të cilën do të qëndrojnë tifozeritë e të dyja skuadrave. Por, duket se ndarja ka sjellë probleme për emrat e tribunave.

Tifozët e Tiranës do të qëndrojnë në tribunën në krahun jugor me emrin “Vasillaq Zëri”, legjendë e Dinamos. Ndërsa tifozët e Partizanit do të qëndrojnë në tribunën e quajtur “Fatmir Frashëri”, që edhe pse ka luajtur për të kuqtë, konsiderohet si legjendë e bardhebluve.

Kjo gjë nuk kënaq klubin e Tiranës, që nuk është dakord me këtë ndarje dhe do të duhet të zgjidhet sa më shpejt, pasi për dy ditë do të luhet derbi dhe policia duhet të marrë masat.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE