Connect with Us

Klopp kërkon falje/ U tregova idiot…

Premier Liga

Klopp kërkon falje/ U tregova idiot…

Publikuar

-

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, në konferencën e djeshme para ndeshjes me Salzburg, pati një incident me përkthyesin gjerman. Bëhet fjalë për përgjigjen që kapiteni i ‘The Reds’, Jordan Henderson, deklaroi në një nga pyetjet, të cilën sipas teknikut gjerman, përkthyesi nuk e përktheu mirë. Kritikat e Klopp nuk munguan.

Megjithatë, në konferencën pas ndeshjes, tekniku i Liverpool e filloi prononcimin e tij duke i kërkuar falje përkthyesit. Madje në një bisedë në gjermanisht mes tyre. Më pas ai foli anglisht, ku deklaroi se është një idiot. Trajneri i kërkoi falje dhe e kaloi me të qeshura situatën.

Ndërkohë Liverpool arriti të kalonte pa problem 0-2 Red Bull Salzburg, duke siguruar kështu kalimin në fazën me eliminim direkt në Champions League. Anglezët e mbyllën grupin në vendin e parë me 13 pikë, duke lënë mbas Napolin në vendin e dytë me 12 pikë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Dënimi i Man. Cityt, Mourinho ka një kërkesë/ Dua titullin kampion të vitit 2018

Publikuar

-

Anglia është goditur nga një dënim i Manchester Cityt ditët e fundit dhe të gjithë trajnerët kanë komentuar në lidhje me këtë gjë. As Jose Mourinho, nuk mund të mungonte, por reagimi i tij, ka pasur një batutë që ka marrë shumë vëmendje në media. Skuadra e Pep Guardiola e përfundoi atë sezon me një […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën. Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Tottenhami fiton në frymën e fundit/ Tërbohet Mourinho

Publikuar

-

Tottenham ka marrë një fitore dramatike me shifrat 2-3 ndaj Aston Villës në transfertë. Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinho festoi pikërisht në minutën e fundit të ndeshjes, me Son që ishte heroi i “Gjelave”. Pjesa e parë nisi me protagonist Toby Alderëeireld. Mbrojtësi belg fillimisht shënoi një autogol në minutën e 9-të, ndërsa në […]

LEXO TE PLOTE