Connect with Us

Napoli e shkarkoi mbrëmë, Ancelotti gjen direkt ekipin e ri

Premier Liga

Napoli e shkarkoi mbrëmë, Ancelotti gjen direkt ekipin e ri

Publikuar

-

Edhe pse Napoli fitoi 4-0 ndaj Genk dhe u kualifikua për në fazën tjetër, kjo nuk ka mjaftuar për të vazhduar akoma në krye të stolit napolitan. Drejtuesit e Napolit kanë vendosur shkarkimin e Ancelottit, pas situatës problematike që po përjeton ky ekip këtë sezon. Në vendin e Ancelottit, De Laurentiis ka zgjedhur Gennaro Gattuson, zyrtarizimi i të cilit është çështje orësh.

Në anën tjetër, Ancelotti nuk ka ndër mend të pushojë pas shkarkimit nga Napoli, pasi një tjetër klubi i madh po e pret atë. Sipas medieve angleze, Arsenali dhe “Don Carlo” kanë gjetur gjuhën e përbashkët dhe kanë arritur nja marrëveshje deri në vitin 2021. Zyrtarizimi pritet të bëhet brenda kësaj javë, ndërkohë që Arsenali pod rejtohet përkohsisht nga Freddie Ljungberg. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: