Connect with Us

Plas sherri në Champions/ Holandezi zihet me tifozin, i del në mbrojtje shokut

Sport

Plas sherri në Champions/ Holandezi zihet me tifozin, i del në mbrojtje shokut

Publikuar

-

Lyoni arriti të kualifikohej në fazën e 1/16-tat e Champions League pasi në takimin e fundit kundër Laipzig sigloi një barazim 2-2.

Më shumë sesa rezultati dhe kualifikimi i klubit francez më shumë vëmendje e ka marr një veprim prej një lideri të Memphis Depay. Mesfushori holandez pasi pa një tifoz të grupit ultras të Lyonit duke valvitur një flamur ku kritikohej dhe ofendohej shoku i tij i skuadrës , Marcelo reagon ashpër.

Depay u mundua t’ia largojë tifozit nga duart flamurin, ku shfaqej një gomar. Ky veprim shkaktoi përleshjen mes tifozëve, lojtarëve e rojeve të sigurimit në Parc OL.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Rama flet për “Tuttosport”: Ja pse bëj tifo për Juven/ Ronaldo dhe Buffon nuk e harrojnë kurrë se nga kanë ardhur

Publikuar

-

Edi Rama i “pushtoi” italianët në dy minuta e njëzet sekonda. Me një gjest shumë fisnik, natyrisht. Kryeministri shqiptar ka dërguar 30 mjekë në ndihmë të fqinjit tonë të përtej Adriatikut, “tridhjetë anëtarë të ushtrisë sonë të vogël me rroba të bardha”, siç vetë Rama i thërret. “Ne nuk jemi të pasur, por as nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE