Connect with Us

Refuzon rinovimin me Bayernin, ylli i madh pret telefonatën e Barcelonës

BundesLiga

Refuzon rinovimin me Bayernin, ylli i madh pret telefonatën e Barcelonës

Publikuar

-

Thiago Alcantara dëshiron të rikthehet në Spanjë. Mesfushori i Bayernit të Mynihut u largua në vitin 2013 nga radhët e Barcelonës për t’u transferuar tek klubi gjerman. Paraqitjet e tij kanë qenë pozitive, duke fituar plot 6 herë titullin kampion në Bundesligë.

Me sa duket, Alcantara tashmë kërkon t’i japë lamtumirën Bayernit dhe kërkon të rikthehet në Spanjë. Sipas asaj që raporton gazeta “Bild”, ofertat ndaj mesfushorit nuk kanë munguar gjatë kësaj kohe, madje ka qenë të shumta, por 28-vjeçari i ka refuzuar, pasi është ndier komod në radhët e bavarezëve. Gjithsesi, nëse deri para pak kohësh Thiago Alcantara refuzonte çdo lloj ofertë tashmë është i një tjetër opinioni.

Kontrata e mesfushorit me Bayernin e Mynihut përfundon në vitin 2021, ndërsa drejtuesit e klubit gjerman kanë nisur punën e tyre për ta rivonvuar atë. Për momentin, përgjigjja e Alcantaras ka qenë negative, madje duket se nuk ka pranuar as të ulet në tavolinë për të biseduar.

Në Spanjë, 28-vjeçari dëshiron të ribashkohet me Barcelonën. Me fanellën e katalanëve Alcantara ka mundur të fitoje 4 herë titullin kampion në La liga. Mesfushori tashmë është në pritje të një telefonate, pasi dëshira e tij tashmë dihet.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Çmenduri/ Neuer braktis Bayern-in, ja destinacioni i ri i super portierit

Publikuar

-

Ditët e fundit ka nisur shumë në media që të flitet për merkaton e verës, ku priten shumë lëvizje të bujshme. “Bild” ka publikuar një lajm të çmendur së fundmi, teksa raporton se Manuel Neuer do të largohet nga Bayern. Sipas prestigjiozes gjermane, portieri do të firmsoë me Chelsean në verë. Do të ishte padyshim […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ylli i Dortmundit bën postimin epik/ Ja si do dukemi pas karantinës (foto)

Publikuar

-

E gjithë bota është paralizuar tashmë nga Coronavirusi dhe shumica e shteteve janë në izolim, me njerëzit që janë të vetëkarantinuar në shtëpitë e tyre. Shumë njerëz, mes tyre edhe futbollistë kanë preferuar t’i qethin flokët e tyre krejtësisht, në mungesë të një berberi, pasi edhe këta të fundit i kanë mbyllur sallonet e tyre. […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Bayern i tregon derën Neuer-it, i vë syrin portierit 100 milionë eurosh

Publikuar

-

Mund të ketë ndryshime të rëndësishme te Bayern Munich për sa i takon merkatos. Veçanërisht për sa i takon rolit të portierit. Zërat në lidhje me një sulm të Chelsea-t për Manuel Neuer kanë ardhur pak përpara atyre që kanë bërë të ditur se klubi gjerman është vënë në gjurmët e zëvendësuesit të tij. Sipas […]

LEXO TE PLOTE