Connect with Us

Tirana e ka ndarë mendjen, Ilir Daja për stolin bardheblu

Sport

Tirana e ka ndarë mendjen, Ilir Daja për stolin bardheblu

Publikuar

-

Ilir Daja është “dëshira në sirtar” e drejtuesve të Tiranës. Edhe pse Gugash Magani apo qoftë edhe ndonjë trajner i huaj mund të marrë drejtimin e bardhebluve pas ndeshjeve të dhjetorit, ka një fije shprese që Ilir Daja të vishet bardheblu.

Fakt është që Halili dhe gjithë ambienti bardheblu vlerëson punën e Ilir Dajës dhe ai shihet si një nga ata që si teknikisht dhe psikologjikisht mund të ndryshojë situatën te Tirana. Kombinimet më fatsjellëse mund ta transferojnë Ilir Dajën te Tirana në janar. Si fillim, situata financiare në Korçë mund të krisë marrëdhënien e trajnerit me klubin dhe ky i fundit të largohet nga Skënderbeu.

Tirana mund t’i ofrojë kontratë dhe Daja të vendosë të transferohet nga Korça në Tiranë. Dihet që pavarësisht ndarjes së 2017-ës, marrëdhëniet Halili-Daja janë shumë të mira. Ata, madje, janë takuar edhe para ndeshjes Skënderbeu-Tirana. Për më tepër që në klub ka shumë të tjerë që e vlerësojnë shumë punën e Dajës dhe mund ta mbështesin kandidaturën e tij te presidenti, i cili po kështu i njeh shumë mirë aftësitë e tij.

Për më tepër, Daja ka treguar që di të nxjerrë nga “balta” skuadra në krizë financiare si Flamurtari apo Skënderbeu. Një kalim i Dajës te Tirana jo vetëm që do të ishte i mirëpritur, por ndoshta mund të përmbysje situatën e rënduar psikologjike bardheblu. Problemi i vetëm tani që flasim është kontrata me Skënderbeun dhe ideja e Halilit për trajner të huaj…/Panorama Sport

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: