Connect with Us

10 lojtarët më të shtrenjtë në Ligën e Kampionëve/ Messi dhe Ronaldo hapin krahun

Sport

10 lojtarët më të shtrenjtë në Ligën e Kampionëve/ Messi dhe Ronaldo hapin krahun

Publikuar

-

Dje u përcaktuan 16 ekipet që kaluan fazën e grupeve të Champions League dhe për herë të parë në histori, në raundin tjetër do të jenë vetëm ekipet që vijnë nga pesë ligat kryesore.

Kjo do të bëjë që në fazën e 1/8 do të kemi përballje jashtëzakonisht interesante mes gjigantëve të Europës. Duke qenë se janë kualifikuar ekipet më të mira lë të kuptohet se përballë do të jenë futbollistët më të shtrenjtë në botë.

Mediet spanjolle kanë publikuar sot listën me lojtarët më të shtrenjtë që do të luajnë në fazën tjetër të Championsit, ku bie në sy mungesa e Ronaldos, ndërsa vlera e Messit ka pësuar rënie.

10- Antoine Griezmann (Barcelona) – 130 milionë euro

9- Eden Hazard (Real Madrid) – 150 milionë euro

8- Harry Kane (Tottenham) – 150 milionë euro

7- Sadio Mane (Liverpool) – 150 milionë euro

6- Mohamed Salah (Liverpool) – 150 milionë euro

5- Kevin de Bruyne (Man City) – 150 milionë euro

4- Leo Messi (Barca) – 150 milionë euro

3- Raheem Sterling (Man City) – 160 milionë euro

2- Neymar (PSG) – 180 milionë euro

1- Kylian Mbappe (PSG) – 200 milionë euro

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: