Connect with Us

Duro harron rivalitetin për titull: Për derbin zemra më anon nga Partizani

Sport

Duro harron rivalitetin për titull: Për derbin zemra më anon nga Partizani

Publikuar

-

Java e 15-të e Kategorisë Superiore, do të ngrejë siparin me derbin e kryqytetit mes Partizanit dhe Tiranës. Një përballje që pritet të dhurojë spektakël, jo vetëm në fushën e lojës, por edhe në tribuna.

Ndërkohë në sfidat e tjera të javës së 15-të, një përballje tepër interesante pritet të jetë dhe ajo mes Kukësit dhe Teutës që do të zhvillohet në “Elbasan Arena”. Në një prononcim për “RTSH Sport”, tekniku i skuadrës verilindore, Shpëtim Duro, ka deklaruar se skuadra e tij do të kërkojë fitoren me ccdo kusht në ndeshjen ndaj Teutës, si dhe nuk ka nguruar të flasë edhe për derbin e kryqytetit.

TEUTA- Është një sfidë e vështirë sepse durrsakët janë një skuadër kompakte. Jo vetëm me Teutën, por të gjitha ndeshjet janë të rëndësishme dhe të gjitha kanë shkallën e tyre të vështirësisë.

TRAJNERI I TEUTËS- Shkëmbin e kam pasur futbollist dhe mendim im për Bledin si futbollist është shumë e mire, por edhe si trajner po bën mirë në fillimin e karrierës së tij. Tani i njohim të gjitha skuadrat, e rëndësishme është që lojtarët të zbatojnë direktivat e trajnerit.

SULMI- E rëndësishme që sulmuesit të luajnë, të punojnë si ndaj Tiranës pasi duke qenë aktiv do vijnë edhe golat. Jam I kënaqur me sulmuesit nga ndeshja me Tiranën.

DERBI – Duke qenë një njeri që kam kaluar gjithë jetën te Partizani, sinqerisht kur luan Partizani-Tirana, anoj me zemër nga Partizani. Në qoftë se do të luante me ekip tjetër, nuk do beja tifo për Partizanin pasi janë rivalët tanë. Në këtë ndeshje bëj tifo për Partizani, në derbi nuk ka parashikime dhe janë të 3 rezultatet në fushën e lojës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Mos u merr me kombëtaren, po shiko autogolat e qeverisë”, Vata i përvishet Edi Ramës

Publikuar

-

Nga

Figura e njohur e Kombëtares së Shqipërisë, ka komentuar situatën e fundit që ka prekur gjithë botën. Flitet për pandeminë e COVID-19 dhe ndikimin e saj në futboll. Në një intervistë për “ABC News”, Vata shprehet se kryeministri Rama duhet të lërë krahasimet e Kombëtares që pëson gol në minutë të fundit dhe të shohë […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Neuer dëshiron largimin? Oliver Kahn i “vë kapak” kësaj historie

Publikuar

-

Nga

Anëtari i Bordit Ekzekutiv të Bajern Mynihut Oliver Kahn i vendosi vulën debatit rreth çështjes së kush duhet të jetë portieri i parë i bavarezëve. Në një intervistë për “Goal”, “Titani” la të kuptohej se Manuel Nojer mbetet zgjedhja e parë e Bajernit, ndërkohë portieri i Shalke 04 Aleksandër Nubel, i cili do t’u bashkohet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Titulli këtë sezon në Serinë A t’i jepet Atalantës, nis peticioni

Publikuar

-

Nga

Teksa në Itali vazhdojnë debatet për rinisjen e kampionatit, një qytetar ka nisur një fushatë për të firmosur peticionin që titulli kampion i këtij sezoni t’i jepet Atalantës, pasi qyteti i Bergamos është goditur më rëndë nga koronavirusi. Në faqen “Change.org” , një qytetar ka kërkuar që të grumbullohet firmat e mjaftueshme për t’i kërkuar […]

LEXO TE PLOTE