Connect with Us

E vështirë ta besoni/ Ja sa oferta refuzoi Gattuso para se të pranonte Napolin

Seria A

E vështirë ta besoni/ Ja sa oferta refuzoi Gattuso para se të pranonte Napolin

Publikuar

-

Gazeta italiane La Repubblica, tregon disa prapaskena interesante rreth kalimit të Gennaro Gattusos te Napoli.

Përpara se të pranonte ofertën e presidentit të klubit të kaltër Aurelio De Laurentiis, Gattuso ka refuzuar plot 18 oferta që kanë mbrritur në drejtim të tij nga klube italiane dhe klube të huaja.

Pistat më konkrete ishin ato të Valencias, Genoas, Sampdorias, Olympiacos dhe një klubi kinez. Pritja e gjatë e Ringios është shpërblyer tashmë pasi 41-vjeçari do të drejtojë skuadrën e vetme që ka rivalizuar Juventusin në garën për titull gjatë viteve të fundit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Futbollisti i klubit të Serisë A dyshohet se është prekur nga Coronavirusi, ja çfarë ndodh në stërvitje

Publikuar

-

Coronavirusi ka tmerruar Italinë dhe sidomos rajonin e Lombardisë, ku janë shfaqur edhe rastet më të shumtë të të prekurve. Deri më tani janë mbi 520 të prekur dhe 14 viktima në Itali. Virusi nuk ka kursyer edhe futbollin, teksa është konfirmuar një futbollist, i cili luan në Serie C me Coronavirus, ndërsa dyshohet edhe […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Donte të bënte foto me Ronaldon, tifozi e pëson keq (video)

Publikuar

-

Juventusi u mposht nga Lyon dhe normalisht humori te lojtarët bardhezi nuk ishte i mirë. Kjo u pa edhe te Cristiano Ronaldo, kur në një moment në fushë u fut një tifoz i cili donte të takonte idhullin e tij. Djaloshi shkoi me vrull drejt portugezit, i cili shihet me nerva. Ronaldo mundohet ta trembë […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi çalon në Champions, Lyoni kënaqet me një gol

Publikuar

-

Një gol i Lucas Tousart pas gjysmë ore lojë vendosi ndeshjen mes Lyon dhe Juventusit. Francezët ia dolën të fitojnë ndeshjen e parë në shtëpi dhe kualifikimi i bardhezinjve të Sarrit vështirësohet pas kësaj humbje. Skuadra e Rudi Garcia dominoi pjesën e parë përballë një Juventusi kaotik dhe ia doli të gjente golin e avantazhit. […]

LEXO TE PLOTE