Connect with Us

Europa League: Ngec Roma, fiton Man. United/ Ja rezultatet e plota

Sport

Europa League: Ngec Roma, fiton Man. United/ Ja rezultatet e plota

Publikuar

-

Pas një pjese të parë të dobët e për t’u harruar, Manchester United është zgjuar në pjesën e dytë ndaj AZ Alkmaar duke shënuar plot katër gola në fitoren 4-0 në Old Trafford. Mason Greenwood ka qenë heroi i djajve me dy golat e shënuar, 18-vjeçari ka treguar edhe njëherë se është një lojtar me të ardhme të madhe përpara. Dy golat e tjerë janë shënuar nga kapiteni Ashley Young dhe Juan Mata. Me këtë fitore United siguron kreun e grupit L ndërsa Alkmaar mbetet në vend të dytë. Në ndeshjen tjetër të grupit Partizani ka mposhtur Astana-n me rezultatin 4-1.

Në ndeshjen e Wolves, e fituar 4-0 ndaj Besiktas, Diogo Jota ka hyrë në fushë në minutën e 56’ dhe në të 68-ën kishte kompletuar tripletën e tij. Një paraqitje e pabesueshme e sulmuesit të ekipit anglez që e mbyll fazën e grupeve në vendin e dytë pas Braga-s që e ka fituar ndeshjen e saj 4-2 ndaj Slovan Bratislava.

Roma ka barazuar 2-2 ndaj Wolfsberger dhe mbetet në vend të dytë të grupit J pasi Basaksehir ka mposhtur 2-1 Borussia Monchengladbach duke u ngjitur në krye.

Espanyol është mposhtur 1-0 në shtëpi nga CSKA, por ka ruajtur kreun e grupit. Ndërsa Ludogorets ka barazuar 1-1 Ferencvaros dhe mbetet në vend të dytë.

Porto ka fituar 3-2 ndaj Feyenood duke u ngjitur në vend të parë të grupit G. Rangers kanë rrezikuar në fund, por barazimi 1-1 me Young Boys i vendos në vend të dytë.

Wolfsburg ka mposhtur 1-0 St Etienne. Gjermanët e kishin siguruar vendin e dytë të grupit I.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: