Connect with Us

Interesim i frikshëm/ E pabesueshme sa bileta janë shitur deri tani për derbin Partizani-Tirana

Sport

Interesim i frikshëm/ E pabesueshme sa bileta janë shitur deri tani për derbin Partizani-Tirana

Publikuar

-

Nesër luhet edhe ndeshja më e rëndësishme e Superiores, ku Tirana dhe Partizani do të zbresin në fushën e “Air Albania” për të matur forcat me njëri – tjetrin.

Derbi gjithnjë ka ngjallur një interest ë madh te tifozët e të dyja skuadrave, që çdo herë kanë tejmbushur shkallët e stadiumit. Një gjë të tillë duket se do e bëjnë edhe nesër.

“Sport Ekspres” mëson nga burime të sigurta pranë FSHF-së se deri në këto moment janë shitur plot 15 mijë bileta për derbin e kryeqytetit dhe e gjitha kjo ka ndodhur në harkun kohor të 7 orëve, duke i kaluar kështu caqet.

Biletat kanë dalë në shitje ditën e sotme dhe një shifër e tillë është një dëshmi e qartë e rëndësisë që kjo ndeshje ka për tifozët e të dy klubeve. Prania e këtyre të fundit në stadium, patjetër që i jep edhe më shumë bukuri kësaj sfide, pasi gjithmonë kanë ditur të dhurojnë spektakël në shkallët e stadiumit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Rama flet për “Tuttosport”: Ja pse bëj tifo për Juven/ Ronaldo dhe Buffon nuk e harrojnë kurrë se nga kanë ardhur

Publikuar

-

Edi Rama i “pushtoi” italianët në dy minuta e njëzet sekonda. Me një gjest shumë fisnik, natyrisht. Kryeministri shqiptar ka dërguar 30 mjekë në ndihmë të fqinjit tonë të përtej Adriatikut, “tridhjetë anëtarë të ushtrisë sonë të vogël me rroba të bardha”, siç vetë Rama i thërret. “Ne nuk jemi të pasur, por as nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE