Connect with Us

Interi harron eliminimin nga Champions, transferon një super lojtar për 35 milionë euro

Seria A

Interi harron eliminimin nga Champions, transferon një super lojtar për 35 milionë euro

Publikuar

-

Interi nuk arriti dot për të dytin vit rresht të kalonte fazën e grupeve në Champions League, pas humbjes në shtëpi 1-2 ndaj Barcelonës. Pavarësisht shijes së hidhur që të lë eliminimi nga kompeticioni më i rëndësishëm për klube, një lajm i madh vjen së fundi për tifozët zikaltër.

Sipas “Corriere della Sera”, Interi ka arritur marrëveshjen em Atalantën për transferimin e Dejan Kulusevski, për 35 milionë euro. 19-vjeçari është i huazuar te Parma këtë sezon dhe po bën super paraqitje, gjë që ka ngjallur interesin e shumë ekipeve të mëdha.

Megjithatë, që Kulusevski të transferohet në janar te zikaltrit duhet edhe miratimi i Parmës, që ka të drejtën ta mbajë futbollistin deri në fund të sezonit. Në rast se nuk ka marrëveshje me Parmën, Kulusevski do të transferohet tek interi vetëm gjatë merkatos së verës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Anulimi i sezonit të Serisë A do të ishte një katastrofë”, Igli Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Nëse sezoni aktual i Serisë A anulohet për shkak të shpërthimit të koronavirusit do të ishte një “katastrofë”, sipas drejtorit sportiv të Lazio, Igli Tare. Kampionati italian është pezulluar pafundësisht për shkak të krizës Covid-19, me lojtarët dhe stafet nga të gjitha klubet që janë në izolim në përputhje me rregullat e reja të qeverisë. […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Kasano mashtron keq gazetarin italian, por më pas del blof

Publikuar

-

Nga

Kasano ka bërë një mashtrim vërtet të ulët në intervistën e fundit të dhënë, duke folur për Ronaldo Nazarion, atë fenomenin. Duke e ditur që njerëzit i duan historitë me prapaskena dhe që tregojnë kampionët e hershëm, Kasano e ka shfrenuar imagjinatën, duke e shpikur vetë një të tillë. Po humbisnim 1-0 kundër Deportivos. Ata […]

LEXO TE PLOTE